Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe rozwiązanie, z którego skorzystają tysiące Polaków. Zapowiedział zmianę, która może naprawdę pomóc wielu. Już wkrótce w życie może wejść rozwiązanie podatkowe, które ułatwi życie obywateli. O czym mowa? Polityk zapowiedział, że planuje wprowadzić tzw. estoński CIT. Jak informuje, jest to rozwiązanie prorynkowe i propracownicze.

Premier Morawiecki zapowiedział, że planuje wprowadzić tzw. estoński CIT. Rozwiązanie miałoby wejść w życie za około pół roku i pomogłoby początkującym przedsiębiorcom. Na czym ono polega?

Premier zapowiedział estoński CIT

Firmy o obrotach do 50 mln zł nie będą musiały płacić CIT tak długo, jak nie będą wypłacać zysków – cytuje premiera Morawieckiego portal Business Insider. Nowoczesne rozwiązanie miałoby wiązać się z licznymi ułatwieniami dla firm.

Wdrażamy najnowocześniejsze rozwiązanie podatkowe. Jest bardzo elastyczne i nowoczesne. To rozwiązanie prorynkowe i propracownicze. Chcemy odpowiadać na potrzeby pracowników i przedsiębiorców – powiedział premier.

  1. Rafał Trzaskowski pokazał intymne zdjęcie. Nikt się nie spodziewał, nagle po prostu je wyjął
  2. Włóż do papierowej torebki kilka pomidorów i jedno jabłko. Efekt cię mocno zaskoczy, nigdy nie z tego nie zrezygnujesz
  3. Zepsuł całe wesele. Wszyscy komentowali wyłącznie wygląd mężczyzny ze zdjęcia

Nowe miejsca pracy

Premier Morawiecki podkreślił, że nowy pomysł kierowany jest przede wszystkim do tych osób, które chcą rozwijać swoje firmy oraz dodał, że estoński CITma na celu stworzenie nowych miejsc pracy.

 –Dzięki temu rozwiązaniu utworzymy tysiące miejsc pracy w perspektywie kilku lat. Potrzebujemy ich, żeby ludzie zostawali w Polsce. Zaznaczył, że to propozycja obejmie 97 proc. spółek- cytuje Morawieckiego portal Business Insider.

Według szefa rządu będzie to prawdziwy inkubator przedsiębiorczości dla całej Polski. Mamy nadzieję, że nikt nie Związki Zawodowe nie dopatrzą się w tym pomyśle nieścisłości, tak jak to było z Tarczą 4.0

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Premier zapowiedział estoński CIT. 

Według szefa rządu jest to działanie, które pomoże wielu przedsiębiorcom. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczna relacja zdruzgotanej matki. Jej syn podpalił się pod Sejmem, powód jest tragiczny
  2. Urząd wydał oświadczenie, nie znoszą obostrzenia. Nadzieje wielu Polaków przepadły
  3. Dramat w rodzinie Pascala Brodnickiego. Gwiazdor TVN w żałobie, stracił najbliższą osobę
  4. Nie żyje uwielbiany muzyk. Tajemnicze okoliczności śmierci 28-latka
  5. Na jaw wyszła prawda o małżeństwie Grażyny Torbickiej. Fani niczego się nie spodziewali
  6. Dzieci nie wrócą do szkół we wrześniu? Ministerstwo właśnie przedstawiło nowy plan, rodzice rwą włosy z głów

Źródło: businessinsider.com.pl/

 

Poprzedni artykuł65-latka adoptowała syna. Rok później wzięła z nim ślub, dzieli ich ponad 40 lat
Następny artykułPamiętacie piękność ze zdjęcia? Po kilkudziesięciu latach wciąż jej uroda powala na kolana
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.