Premier Mateusz Morawiecki zdradził podczas forum gospodarczego „Polskiego Funduszu Rozwoju Tarcza dla polskich firm i pracowników”, że rząd przymierza się do zwiększenia limitów w przedszkolach- poinformował portal Interia. Od czego będzie zależna ostateczne decyzja rządu? Znamy szczegóły, które są niezwykle ważne dla rodziców najmłodszych dzieci. 

Premier podczas wtorkowej konferencji Tarcza dla polskich firm i pracowników, został zapytany o, to kiedy zostaną zwiększone limity w przedszkolach. Wszystko jest zależne od stanu zarażeń w kraju, jednak Morawiecki nie ukrywał, że zwiększenie limitów w polskich przedszkolach jest kwestią ważną dla rządu, ze względu na powrót rodziców do normalnego trybu pracy. Szczegóły są niezwykle istotne dla rodziców. 

Premier zdradza szczegóły limitów w przedszkolach

Jak podaje portal Interia, podczas konferencji wypowiedziała się Ewelina Rupińska- dyrektorka przedszkola językowego Kid’s Academy z Pułtuska. Kobieta poinformowała premiera, że coraz więcej rodziców wraca do normalnego trybu pracy, więc oddają swoje maluchy pod opiekę placówki, której przeszkadzają narzucone limity.  

Premier Morawiecki nie zwlekał długo z odpowiedzią na pytanie dyrektorki, dotyczące tego, kiedy zostaną zwiększane limity:

-Mogę powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, że zmiana limitów dzieci przebywających […]  w jednym pomieszczeniu nastąpi zapewne w niedługim czasie, ale wprost proporcjonalnie zależy to od tempa zwalczania koronawirusa– podkreślił Prezes Rady Ministrów. 

  1. Wielki smutek w życiu Agnieszki Chylińskiej. Tygodnik donosi o przykrych szczegółach
  2. Wcale nie Biedronka ani Lidl. Wiemy, gdzie zrobisz najtańsze zakupy, wyniki badań zdumiewają
  3. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do lekarza. Nie mieści się w głowie, co zrobił z jej brzuchem, nie było innego wyjścia

W przedszkolach zaczyna brakować miejsc

Przedszkola otworzyły się dla najmłodszych w trakcie II fazy odmrażania gospodarki tj. 6 maja. Od tego czasu coraz więcej rodziców posyła swoje dzieci do placówek, w których powoli zaczyna brakować miejsc. Premier podkreśla, że rząd monitoruje na bieżąco sytuację związaną z koronawirusem, ale wiadome jest, że COVID-19 nie został jeszcze opanowany:

Nie możemy powiedzieć ze 100 proc. pewnością, co będzie za tydzień, czy dwa. […] Tak jak dzisiaj obserwujemy trendy nowych zakażeń i zachorowań, nowych ognisk zachorowań, to wydaje się, że one są pod kontrolą- podkreślił premier w trakcie konferencji.

O tym, jakie konsekwencje może nieść za sobą otwarcie przedszkoli dla maluchów, informowali niedawno lekarze. Nie wszystkim spodobał się ten pomysł. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

premier
Fot. youtube.com/Prezydent.pl

Premier nie podał daty, kiedy zostaną zwiększone limity w przedszkolach. 

premier
Fot. BBC Creative, Unsplash

Ilość dzieci w placówkach jest ograniczona.

premier
Fot. ROBERT ZALEWSKI / SE / EAST NEWS
WARSZAWA
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
27 / 08 / 2008

Wszystko zależ od rozwoju ilości zakażeń koronawirusem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Uczestnik strajku przedsiębiorców nie żyje”? Policja zabrała głos w sprawie
  2. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane „Ranczo” kręcono w pięknym miejscu
  3. Andrzej Zaucha zginął tragicznie. Wszystko przez zdradę, szczegóły odbierają mowę
  4. Ojciec zrobił swojemu dziecku niewybaczalną rzecz. Dziewczynka już nigdy nie odzyska zdrowia
  5. Idziesz na upragnioną wizytę u fryzjera? Lepiej weź więcej gotówki, możesz dopłacić nawet za prostą usługę
  6. „Tomasz Sekielski jest mściwym tchórzem”. Skandaliczny apel popularnego, polskiego księdza

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułKiedy rekrutacje do liceum? MEN podał terminy, spore zmiany, wielu nie będzie zadowolonych
Następny artykułCzy Polska powinna przystąpić do strefy euro? Czy chcielibyście mieć euro zamiast złotego?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.