Premier właśnie przekazał najnowsze informacje dotyczące ferii zimowych. Rząd podjął decyzję, że będą one skumulowane między 4 a 18 stycznia, aby ruch turystyczny był jak najmniejszy. Podano również, że przedłuża się nauczanie zdalne dla dzieci. Szkoły będą zamknięte do 23-24 grudnia. Jedna to nie koniec informacji związanych z epidemią koronawirusa.

W sobotę o godzinie 10 rozpoczęła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas wystąpienia szef rządu mówił o dalszych planach walki z koronawirusem. Ferie zimowe dla uczniów czekają spore zmiany.

Premier Mateusz Morawiecki o feriach zimowych

Mateusz Morawiecki rozpoczął wystąpienie od wspomnienia o liczbie zgonów spowodowanych koronawirusem. Premier powiedział, że „z zatrwożeniem patrzę na liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem. Musimy pamiętać, że wirus zbiera śmiertelne żniwo, które zasiał 2,5-4 tygodni temu”.

Premier zapowiedział, że chce, aby święta Bożego Narodzenia odbyły się w małych rodzinnych gronach. Podkreślił, że „czeka nas sto dni solidarności”.

Jednak to niejedyne zmiany, jakie mają nastąpić. Okazuje się, że ferie zimowe nie odbędą się w trzech turach, jak zwykle ma to miejsce co roku. Tym razem wszystkie województwa odbędą je w tym samym czasie.

Takie zmiany zostały wprowadzone po to, aby zmniejszyć ruch turystyczny. Już wcześniej rządzący podkreślali, że najbardziej zależy im na zmniejszeniu mobilności obywateli.

Wiadomo również, co z otwarciem szkół wraz z końcem 29 listopada. Rząd zdecydował się przedłużyć pracę zdalną i placówki oświaty pozostaną zamknięte jeszcze do 23-24 grudnia.

— Szkoły — również tutaj byliśmy nakłaniani do ich otwarcia. Zdecydowaliśmy jednak, że pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Ale następnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie (między 4 stycznia a 18 stycznia). By ruch turystyczny był jak najmniejszy — powiedział Mateusz Morawiecki.

  1. Niewiarygodne wyznanie Kwaśniewskiego w rocznicę ślubu. Dopiero teraz ujawnił całą prawdę o małżeństwie z Jolantą
  2. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal
  3. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję

Premier: kiedy szczepionki trafią do Polski?

Szczepionki trafią do Polski już 18 stycznia 2021 roku — tak wynika ze słów szefa rządu podczas sobotniej konferencji. Jednak do tej pory rząd chce, abyśmy dotrwali z jak najmniejszą liczbą zakażeń.

— Około 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki. Już teraz bardzo intensywnie pracujemy nad procesem dystrybucji. Jednak musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i utraconych miejsc pracy — dodawał premier.

Mateusz Morawiecki po raz kolejny podkreślił, jak ważne w walce z koronawirusem jest nasze własne nastawienie. Podkreślił, że poprawa sytuacji epidemiologicznej zależy od naszej dyscypliny w przestrzeganiu restrykcji.

Dodał również, że od przyszłej soboty placówki będą mogły pracować, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Jednak placówki gastronomiczne w okresie przedświątecznym nadal będą zamknięte.

— To ważne żeby utrzymać w ryzach przyrost zakażeń. Ważna jest dyscyplina każdego sklepu, bo jeżeli nie będą przestrzegały restrykcji, będą zamykane te sklepy. Znajdujemy się nadal na etapie „hamulca bezpieczeństwa” — podkreślał.

Uważacie, że decyzja dotycząca ferii zimowych była słuszna?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Premier zapowiedział zmiany dotyczące ferii zimowych.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest w związku z pandemią
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Uwaga: Masz dziecko? Czas się kończy, zostało tylko 9 dni. Ostatni moment, żeby otrzymać dodatek do 500 plus
  4. Jest deklaracja premiera, chodzi o dodatkowe niedziele handlowe. W grudniu zakupy Polek i Polaków mogą wyglądać inaczej
  5. Ma 71 lat, a figury może pozazdrościć jej niejedna nastolatka. Na jednym z ostatnich zdjęć pozuje w mini i krótkim topie
  6. Rośnie liczba wyroków za znęcanie się nad zwierzętami. Czy oprawcy zasługują na wyższe kary?
  7. Piotr Żyła znowu to zrobił. Internauci zwijają się ze śmiechu, skoczek rozbroił wszystkich

Źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułJuż potwierdzili, wszystko stanie się 28 listopada. Tysiące Polek i Polaków już tylko czeka, Strajk kobiet zapowiada ciąg dalszy protestów
Następny artykułTVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, nie żyje, do końca walczył z koronawirusem. Fani znanego blogera pogrążeni w żałobie
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl