Wiele Polek z pewnością zastanawia się, czy będą mogły kupić prezenty najbliższym stacjonarnie w sklepie. Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte? Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od najbliżej soboty placówki handlowe będą mogły działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. Jak wynika z informacji zamieszczonych w mediach społecznościowych przez Kancelarię Premiera nowe wytyczne będą obowiązywać do 27 grudnia.

Kiedy zrobimy zakupy w galerii handlowej? Niektóre Polki martwią się, że nie będą mogły wybrać prezentów dla swoich dzieci pod choinkę. W końcu nie każda z nas ceni sobie zakupy internetowe. Premier zapowiedział ważne zmiany w funkcjonowaniu placówek handlowych.

Premier: placówki handlowe będą mogły działać

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w działaniu placówek handlowych. Te będą mogły działać, ale w ściśle określonych warunkach.

— Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. To ważne żeby utrzymać w ryzach przyrost zakażeń. Ważna jest dyscyplina każdego sklepu, bo jeżeli sklepy nie będą przestrzegały restrykcji, będą zamykane — powiedział szef rządu.

Od 28 listopada do 27 grudnia sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych będą otwarte, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Kancelaria Premiera przypomniała również, że w grudniu będą aż dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia.

Premier zastrzegł, że jeśli sklepy nie będą dostosowywać się do wymogów sanitarnych, będą zamykane. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że przedsiębiorcy z różnych branż sami będą o to dbali, aby w ich sklepach była odpowiednio mała liczba ludzi, podobnie jak w sklepach spożywczych czy drogeriach.

Szef rządu wspominał również o tym, że w tym roku okres Bożego Narodzenia będzie dla nas wszystkich wyjątkowy. Zaznaczał, że „czeka nas sto dni solidarności”.

Zaapelował, żeby święta Bożego Narodzenia odbyły się w małych, rodzinnych gronach. Dodawał, że liczba zakażeń zależy tylko i wyłącznie od naszej dyscypliny i przestrzegania restrykcji sanitarnych.

  1. Już potwierdzili, wszystko stanie się 28 listopada. Tysiące Polek i Polaków już tylko czeka, Strajk kobiet zapowiada ciąg dalszy protestów
  2. Zbigniew Wodecki zabrał jeden ważny sekret do grobu. Córka uchyliła rąbka tajemnicy, fani nie mieli pojęcia
  3. Niewiarygodne wyznanie Kwaśniewskiego w rocznicę ślubu. Dopiero teraz ujawnił całą prawdę o małżeństwie z Jolantą

Premier: obostrzenia związane z branżą gastronomiczną i fitness

Niestety branża fitness, gastronomiczna czy kulturalna nadal nie może liczyć na chociaż chwilowe poluzowania obostrzeń. Mateusz Morawiecki zdradził, że przedstawiciele poszczególnych branż kierowali o to swoje prośby do rządu.

— Rząd był również nakłaniany przez przedstawicieli gastronomii, branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i fitness, by otworzyć te placówki, które są dziś zamknięte. Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej — powiedział.

Projekty powyższych rozporządzeń zostały poddane konsultacjom. Uwagi można zgłaszać na adres korespondencyjny: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl.

Uwagi dotyczące „etapu odpowiedzialności” można zgłaszać do poniedziałku 23 listopada, do godziny 20. Natomiast te dotyczące kwarantanny narodowej czy trzech nowych stref można wysyłać do 27 listopada, również do godziny 20.

Na tej samej konferencji prasowej premier podał również nowe wytyczne dotyczące ferii zimowych i szkół.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieści
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Uwaga: Masz dziecko? Czas się kończy, zostało tylko 9 dni. Ostatni moment, żeby otrzymać dodatek do 500 plus
  4. Jest deklaracja premiera, chodzi o dodatkowe niedziele handlowe. W grudniu zakupy Polek i Polaków mogą wyglądać inaczej
  5. Ma 71 lat, a figury może pozazdrościć jej niejedna nastolatka. Na jednym z ostatnich zdjęć pozuje w mini i krótkim topie
  6. Dziadek zademonstrował, jak kąpać niemowlę. Reakcja futrzastego asystenta rozśmiesza do łez
  7. Nowa gwiazda w kadrze polskich skoczków? Trener Michal Doleżal nie ma wątpliwości

Źródła: tvn24.pl, twitter.com, gov.pl

 

Poprzedni artykułKto z was pamięta elementarz? Prawie każdy miał go kiedyś w domu
Następny artykułOstatnia szansa, totalny hit w Biedronce za 13 złotych tylko dzisiaj. Trzeba się spieszyć, tysiące kobiet o nim marzy
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl