Premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji poinformował o kolejnych etapach odmrażania gospodarki. Polacy dowiedzieli się, które obostrzenia zostaną zniesione, został również poruszony temat nakazu noszenia maseczek oraz organizacji wesel. Wiele Polaków będzie zachwyconych – już od 30 maja obowiązek noszenia maseczek na ulicy ma zostać zniesiony.

Jakie ograniczenia mają zniknąć w 4. etapie odmrażania gospodarki? Podczas środowej konferencji Mateusz Morawiecki poinformował, że mamy coraz więcej wyzdrowień z COVID-19. Dzięki temu możemy przymierzyć się do 4. etapu znoszenia obostrzeń.

Premier – zniesienie ograniczeń od 30 maja

Już od 30 maja maseczki będą obowiązkowe jedynie w małych przestrzeniach, jak np. sklepy czy komunikacja miejska, oraz kościołach i kinach, a także tam, gdzie nie będzie możliwe zachowanie dystansu społecznego. W innych przypadkach nie są obowiązkowe, ale zalecane. Obowiązywać nadal będzie przede wszystkim konieczność zachowania 2-metrowej odległości od innych osób.

Od soboty dozwolone mają być również zgromadzenia do 150 osób, ale z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Zaplanowane jest także zdjęcie ograniczeń z handlu, tj. zniesiony zostaje limit osób w sklepach i restauracjach. Obostrzenie od niedzieli zostanie wycofane także w kościołach.

  1. Emerytura gwiazdy „Plebanii” brzmi jak ponury żart. Pandemia tylko wszystko pogorszyła
  2. Zdjęcie wprawiło w osłupienie tysiące internautów. Chodzi o nastoletnią córkę Wiśniewskiego
  3. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”

Premier – zniesienie ograniczeń od 6 czerwca

Od 6 czerwca możliwa będzie organizacja wesel do 150 osób. Podczas uroczystości goście nie będą musieli przebywać w maseczkach, ale konieczne będzie zachowanie wytycznych sanitarnych.

Od pierwszej soboty czerwca ponadto zaplanowane jest otwarcie kin, teatrów oraz instytucji kultury, a także basenów, siłowni, klubów fitness, cyrków i parków rozrywki. Dyskoteki i kluby pozostaną jednak zamknięte.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Konieczne jest zachowanie dystansu społecznego bądź noszenie maseczki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
  2. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka

źródło: wiadomosci.radiozet.pl; twitter.com/Kancelaria Premiera

Poprzedni artykułKorektor pod oczy – zestawienie najlepszych
Następny artykułLidl przygotował prawdziwy letni hit w śmiesznej cenie. Konkurencja nie ma szans
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.