Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki wydał pilny komunikat, który dotyczy tysięcy Polaków. Jak się okazuje, wszystko jest już w fazie zaawansowanego rozwoju. Przekazywane informacje mogą ucieszyć wielu z nas. Prezes Rady Ministrów w swojej wypowiedzi dokładnie wytłumaczył, na czym będą polegać nadchodzące działania.

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat będących w fazie rozwoju działań. Obejmą one tysiące Polaków. Wypowiedź premiera udowadnia, że wszystko znajduje się na dobrej drodze. Niewątpliwie informacja ucieszy liczne grono rodaków. 

Premier wydał pilny komunikat

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki poinformował, że w 2021 roku czeka nas odbicie gospodarcze. Portal polsatnews.pl informuje, że rząd wraz z rozpoczęciem przyszłego roku zapowiada znaczne poszerzenie możliwości rozliczania się według zasad estońskiego CIT, którego obroty wynoszą obecnie 50 mln złotych.

Od 1 stycznia 2021 roku mają wynosić 100 mln złotych. Według premiera takie rozwiązanie będzie miało wpływ na powstanie dziesiątek tysięcy miejsc pracy w zaawansowanych technologicznie sektorach.

Prezes Rady Ministrów na wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu oznajmił:

 Rząd, mimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią podniesie próg dla możliwości rozliczenia się za pomocą estońskiego CIT do obrotów 100 mln zł – cytuje słowa premiera portal polsatnews.pl.

  1. Zbulwersowana Danuta Martyniuk zapłonęła gniewem. Poniżyła byłą synową w najgorszy sposób, cios poniżej pasa
  2. Telewizja Trwam nigdy nie odpuści? Na antenie pojawił się nowy „reportaż”, na Nowogrodzkiej zrobi się gorąco
  3. Właśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani

Rząd obiecuje niższe zapłaty za ZUS

To nie koniec dobrych informacji. Zdaniem Premiera rząd zrealizował obietnicę niższej zapłaty za ZUS dla małych działalności gospodarczych. Jak informuje portal informacyjny polsatnews.pl – ten ruch zwiększy możliwości firm płacących PIT możliwości ryczałtowego rozliczania podatków – z obrotów 250 tys. euro do 2 mln euro.

Premier powiedział także, że zaistnieje możliwość rozliczenia się na 9 proc. podatku CIT, które spowodowane jest podniesieniem z 1,2 do 2 mln euro progu obrotów. Oznacza to, że Polacy będą mogli spodziewać się większej sumy zwrotu podatku:

– Na całym świecie sytuacja jest zupełnie nowa, państwa poprzez zwiększanie długu ratują produkcję, miejsca pracy, rynki. Nasz cel jest niezmienny. Miejsca pracy, jak najlepiej płatne miejsca pracy dla Polaków i wsparcie dla polskich przedsiębiorców, dla małych i średnich – mówił Prezes Rady Ministrów.

Ta informacja niewątpliwie ucieszy dziesiątki tysięcy Polaków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

premier
Fot. youtube.com/
Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odbicie gospodarcze w 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd właśnie ogłosił nowy zakaz. Od 30 września duże utrudnienia dla wielu Polaków
  2. Smutne informacje dla turystów. Podjęto niespodziewaną decyzję o zamknięciu
  3. Lekarz spojrzał na jej język i zamarł. Prawda okazała się dramatyczna, teraz Anna walczy o życie
  4. Poszedł do szkoły po dziecko i przeżył wstrząs. Kiedy zobaczył nauczycielkę, natychmiast wezwano policję
  5. Sprawdziła pracę domową syna i zamarła. Zadała mu tylko jedno pytanie, po chwili kolana się pod nią ugięły
  6. Stało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozorem

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułLekarz spojrzał na jej język i zamarł. Prawda okazała się dramatyczna, teraz Anna walczy o życie
Następny artykułDo Polski nadciąga fala gorąca. Pogoda zmieni się diametralnie, lato wraca?
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl