Premier Mateusz Morawiecki na trwającej od 15:30 konferencji prasowej 30 października 2020 roku przekazał bardzo ważne informacje dotyczące najbliższej przyszłości Polaków. Prezes Rady Ministrów ogłosił, jak w świetle prawa wyglądać będą nadchodzące wielkimi krokami obchody Wszystkich Świętych oraz nowe obostrzenia. Wszyscy powinni zapoznać się z przekazywanymi wiadomościami.

Premier w szczegółach podał informacje o najnowszych obostrzeniach oraz, w jaki sposób przebiegać będzie w najbliższą niedzielę Święto Zmarłych. 

Premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze wytyczne 

Podczas trwającej od 15:30 konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał bardzo ważne informacje w kontekście nadchodzącego Święta Zmarłych, a także najnowszych obostrzeń. Trwająca epidemia koronawirusa zmusza rząd do dalszych zmian, które odbijają się na funkcjonowaniu społeczności.

Z uwagi na podwyższone ryzyko zmiany te okazały się konieczne – Druga fala jest groźniejsza od pierwszej. Popełniono różne błędy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze będą zamknięte. Decyzja zapadła. Prezes Rady Ministrów jest przekonany, że taki krok jest konieczny, by zakażenia ustały – Musimy przerwać ten łańcuch zakażeń – powiedział premier.

W dalszej części wypowiedzi Mateusz Morawiecki odniósł się do seniorów – To wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. Dlatego dziś apel przyjmuje formę alarmu, by seniorzy pozostali w domu. Przez najbliższe dwa tygodnie. Seniorzy muszą pozostać w domu, nie powinni spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą – apeluje Prezes Rady Ministrów. 

Mateusz Morawiecki przypomniał także o słowach prezydenta Andrzeja Dudy. Dodał, że nie chcą interweniować w sprawie demonstracji, ze względu na młody wiek demonstrantów –  Propozycja pana prezydenta (ws. kompromisu aborcyjnego) rozpoczyna dialog. Warto do niej usiąść i zdać sprawę, że protesty są zagrożeniem. My nie chcemy interweniować, również ze względu na młody wiek demonstrantów. Przeciwstawiamy się natomiast awanturnictwu, atakowaniu kościołów – tłumaczy premier.

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Oficjalnie: rząd wprowadza nowe, ogromne ograniczenia w całej Polsce. Sytuacja jest krytyczna
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Koronawirus w Polsce 

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia odnotowało 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, co jest absolutnym rekordem od początku trwania pandemii.

Dodatkowo podano informacje, że łączna liczba odnotowanych pozytywnych przypadków w Polsce wyniosła dotychczas 340 834 osoby, z czego 5 351 zmarło.

Nowe, odnotowane przypadki wg danych MZ dotyczą województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049) – czytamy na oficjalnym Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Do powyższych zaliczają się także przypadki z województw: dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358).

– Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób – podaje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnienia
  2. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. Uwaga, właśnie weszły nowe zakazy. Sytuacja w Polsce jest dramatyczna, rząd ogłosił bardzo ważne zmiany
  7. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułJak chronić skórę jesienią? Sprawdzone porady
Następny artykułWażne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl