Premier Mateusz Morawiecki właśnie poinformował o następnych obostrzeniach. Polski rząd chce dalej ograniczać rozwój wirusa w kraju i zapobiec tzw. scenariuszowi włoskiemu. Jakie będą dodatkowe ograniczenia?

Być może teraz jest ten najtrudniejszy moment w rozwoju epidemii. Widzimy duże przyrosty i one będą jeszcze wyższe. Stąd tak ważna zasada dystansu – mówi premier na trwającej właśnie konferencji. Zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia.

Nowe ograniczenia w Polsce

Jakie są nowe ograniczenia? Premier wprowadza zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. Zamykane zostają salony fryzjerskie i salony piękności oraz tatuażu. W sklepach mogą przebywać maksymalnie 3 osoby na jedną kasę, a w godzinach 10-12 będą miały do nich wstęp jedynie osoby starsze.

– Wprowadzamy obowiązek nakładania rękawiczek przed sklepami. W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, pozostawiamy otwarte sklepy spożywcze, apteki, drogerie – mówi Morawiecki.

Premier wprowadził zakaz przebywania dzieci i niepełnoletnich bez osoby dorosłej na zewnątrz. Zwrócił również uwagę na problem Polaków spacerujących po ulicach i parkach.

– Wprowadzamy ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów. Widzieliśmy, że nie zachowaliśmy dyscypliny społecznej tak, jak powinniśmy – mówi premier.

  1. Córka Kasi Kowalskiej nie pierwszy raz walczy o życie. „Musieli przywracać ją do życia, powiodło się za czwartą próbą”
  2. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków

Drodzy państwo, zostańmy w domach

Morawiecki zwrócił się do seniorów, by jak najrzadziej wychodzili z domu. Zwrócił również uwagę na osoby zmuszone do pracy. 

 – Setki tysięcy ludzi pracują w biurowcach – informuje premier i zwraca uwagę, że przy zachowanych środkach ostrożności, zakłady pracy powinny być bezpieczne. 

Zamknięte zostaną hotele i punkty noclegowe, a kwarantanna zostaje rozszerzona. Wszyscy, którzy wjeżdżają do Polski będą poddawane całkowitej izolacji na dwa tygodnie, również od swojej rodziny.

Premier uprasza o dystansowanie się od siebie. Kary za nieprzestrzeganie restrykcji są wysokie, jednak minister Szumowski zwrócił uwagę na ważną kwestię:

–  Kara od 5 do 30 tys. zł i tak jest niewspółmierna z ryzykiem zakażenia innej osoby – powiedział na konferencji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
fot. youtube.com / polsatnews.pl

Premier Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia.

matura 2020
fot. screen z YouTube @Onet News

Obostrzenia są coraz bardziej ograniczające. Rząd podkreśla, że traktuje sprawę koronawirusa poważnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  2. Kierował szpitalem w Wuhan podczas epidemii. Przekazał 5 złotych rad
  3. Skandal po stosunku na oczach milionów widzów TVN. Klaudia El Dursi przerywa milczenie
Poprzedni artykuł101-letni mężczyzna wyleczony z koronawirusa. Nie pierwszy raz wygrał z epidemią
Następny artykułPogrzeb Krzysztofa Pendereckiego ma być bardzo uroczysty. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędzie
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.