Premier właśnie przekazał nagłą wiadomość. Jak się okazuje, podjęto bardzo ważną decyzję. Wszystko w sprawie ostatniego rozporządzenia Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki odniósł się do swojej piątkowej deklaracji. Już wszystko wiadomo. Wielu nie spodziewało się takich kroków ze strony rządu. Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji – przekazał szef rządu.

W sobotę 31 października premier Mateusz Morawiecki przekazał do opinii publicznej bardzo ważną informację, na którą od piątkowej konferencji czekało wielu Polaków. Wszystko już wiadomo. Zapadła ostateczna decyzja prezesa Rady Ministrów.

Premier przekazał ważną wiadomość

Podczas piątkowej konferencji prasowej 30 października, premier ogłosił, że cmentarze zostaną zamknięte od 31 października do 2 listopada. Jak się okazuje, nie wszystkim ta decyzja przypadła do gustu, a w szczególności handlarzom. 

W trakcie wystąpienia Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd zapewni pomoc handlowcom, którzy ucierpią w związku z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie cmentarzy. Jak się okazuje, właśnie zapadła decyzja.

– Uwaga, to bardzo ważne! Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami – przekazał Mateusz Morawiecki w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, które szef rządu postanowił wdrożyć w życie. 

  1. Syn Jarosława Jakimowicza dodał zdjęcie ze strajku kobiet. Ojciec skomentował to jednym zdaniem
  2. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat
  3. Mało kto wiedział, wprowadzono jeszcze jeden zakaz. Widnieje w rozporządzeniu

Premier: pomoc dla handlowców na cmentarzach

Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję – dodał w komunikacie – Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię – zaapelował na koniec.

Dodatkowo do pomocy handlowcom zgłosiło się wiele prywatnych osób, które w mediach społecznościowych zadeklarowały chęć odkupienie kwiatów. Akcje uruchomiono również w wielu polskich miastach, które zapowiedziały, że odkupione przez urzędy kwiaty zostaną posadzone w skwerach.

Koronawirus w Polsce: Zamknięte cmentarze

W piątek 30 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Tego samego dnia podczas konferencji prasowej premier przekazał decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada.
 
W podanym okresie na cmentarz mogą jedynie wejść osoby, które uczestniczą w ceremoniach pogrzebowych zaplanowanych na wyżej wymienione dni.  
 
ZOBACZ ZDJĘCIE:

Uwaga, to bardzo ważne❗️

Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 31 października 2020

Premier Mateusz Morawiecki przekazał ważną informację, dotyczącą pomocy dla handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem kariery
  2. Nie żyje, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Ogromna strata, życie zawdzięcza mu wielu Polaków i turystów
  3. Będzie lockdown w kościołach? Premier zabrał głos, zwrócił się do starszych osób
  4. TVP bije na alarm. Wykryto niebezpieczeństwo, skutki mogą być opłakane
  5. Nie żyje ukochana polska aktorka i piosenkarka. Miała 62 lata
  6. Episkopat Polski wydał bardzo ważny komunikat. Dotyczy cmentarzy oraz Polek i Polaków
  7. 3 minuty nie wystarczy na zrobienie ciasta? Nic bardziej mylnego, przepis na błyskawiczny wypiek zwala z nóg

źródło: polsatnews.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.