Premier zapewnił dziś, że odmrożenie gospodarki będzie możliwe już na przełomie maja i czerwca. Podczas konferencji w Lubinie padły też bardzo ważne słowa dotyczące szczepionek.

Dziś, podczas wcześniejszego wystąpienia, premier ogłosił, że do 10 maja każdy pełnoletni będzie mógł otrzymać e-skierowanie na szczepienie.

Premier o odmrażaniu gospodarki

Być może już za kilka tygodni będziemy mogli spodziewać się odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Premier wspomniał nawet o zgromadzeniach czy koncertach:

Wraz z rosnącą liczbą osób zaszczepionych będzie można zwiększać swobody gospodarcze i poluzowywać różne restrykcje społeczne dotyczące między innymi zgromadzeń, spotkań czy koncertów, które wdrożone zostały już jakiś czas temu – mówił Morawiecki.

Co ważne, szczepienia przyspieszają. W ciągu niecałego miesiąca zarejestrować się na szczepienie będą mogły wszystkie chętne osoby. Minister Dworczyk podkreślił, że już jutro rząd zmieni rozporządzenie, dzięki czemu szczepionki nie będą się marnowały.

Jutro zostanie zmienione rozporządzenie, dzięki któremu, kiedy istnieje ryzyko zmarnowania szczepionki, będzie można ją wykorzystać dla każdej osoby powyżej 18 roku życia – dodał minister Michał Dworczyk

Konferencja w Lubinie

Podczas konferencji premier podziękował za sprawne szczepienia nauczycieli i wyraził nadzieję na powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w tym roku.

Chcemy, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisywać się na szczepienie i najpóźniej do sierpnia, żeby każdy mógł zostać zaszczepiony – mówił.

Szczegóły dotyczące harmonogramu mają zostać przedstawione juro.

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

 
 

Źródła: money.pl, tvn24.pl

Poprzedni artykułMonika Zamachowska o powodach rozwodu. Takiej szczerości nikt się nie spodziewał
Następny artykułDm-drogerie pojawi się w Polsce. Konkurencyjne ceny za granicą ceny przyciągają tłumy
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.