Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w tragicznych okolicznościach z ręki bezwzględnego zamachowca. Jego śmierć poruszyła całą Polskę. Organizatorka zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, związanej z tragicznym wydarzeniem, niewiele później sama przeżyła prawdziwie dramatyczną sytuację.

Gdy zmarł prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, Polska wstrzymała oddech. Zamordowany przez 27-letniego zamachowca urzędnik państwowy bardzo wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, i to podczas jej finału nóż mordercy wbił się w jego ciało. Odejście prezydenta miasta było bolesnym zdarzeniem dla jego mieszkańców. Wtedy do akcji wkroczyła pewna kobieta, która zorganizowała akcję zbiórki pieniędzy do ostatniej puszki prezydenta.

Prezydent Paweł Adamowicz i jego ostatnia puszka

Patrycja Krzymińska do 35-letnia mieszkanka podgdańskiego Borkowa, która przejęta wydarzeniami z zeszłorocznego finału WOŚP postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na organizację w imieniu tragicznie zmarłego Pawła Adamowicz.

Prezydent byłby dumny z Polaków. Podczas akcji udało się zebrać aż 16 milionów złotych. Nie udałoby się to bez organizatorki akcji, która niedawno udzieliła wywiadu gazecie Fakt. Okazuje się, że Patrycja Krzymińska nie zwalnia tempa.

– Cały czas jestem aktywna. Wraz z 5 wspaniałymi osobami prowadzę grupę na Facebooku „Orkiestra pana prezydenta”. Tam cały czas promujemy i wspieramy zbiórki ratujące zdrowie i życie. W 2019 roku udało się wesprzeć aż 19 osób – opowiedziała Faktowi o swoim ubiegłym roku.

Najtrudniejsze przeżycie po zbiórce

Gdy prezydent Gdańska został zamordowany, kobieta nie myśląc wiele, rzuciła się w wir pomocy. W pewnym momencie okazało się, że ona sama będzie jej potrzebować. Jej mały synek poddany został operacji.

– Najważniejszym zeszłorocznym wydarzeniem była operacja na serduszku mojego 2,5-letniego synka. Aktualnie wszystko jest w porządku, jesteśmy cały czas pod kontrolą kardiologa. Kamień spadł nam z serca i bardzo się cieszymy, że Janek jest już zupełnie zdrowy – wyjawiła Faktowi.

Co ciekawe, syn Patrycji Krzymińskiej operowany był w gdańskim szpitalu dziecięcym na Zaspie, który nosi imię… Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kobieta skupia się obecnie na prowadzeniu działalności charytatywnej, aktywizmie i szyciu – z zawodu jest ona bowiem krawcową. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

prezydent
PHOTO MARCIN GADOMSKI SE / EAST NEWS GDANSK N/Z PAWEL ADAMOWICZ PREZYDENT MIASTA GDANSK PREZYDENT GDANSKA PAWEL ADAMOWICZ 

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz bardzo wspierał orkiestrę.

żona
.instagram.com/adamowicz_magda

Zbiórka poruszyła całą Polskę.

prezydent
facebook.com/partycja.krzyminska

Patrycja Krzymińska postanowiła pomagać innym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  3. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  4. Gość ”Pytania na śniadanie” wyproszony ze studia. Wszystko przez serduszko WOŚP
  5. Rocznica ślubu, którą zapamiętają na zawsze. Kobieta zaskoczyła męża niespodziewanym wyznaniem
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

Źródło:Fakt

Poprzedni artykułMama Beaty Tyszkiewicz była dla niej bohaterką. Zawdzięcza jej wiele, choć nie zawsze było im łatwo
Następny artykuł3 znaki zodiaku kobiet, które będą najlepszymi żonami. Są wyjątkowo silne, mądre i piękne
Redaktor działu show-bieznes w Lelum.pl. Student amerykanistyki, który kocha pisać, szczególnie krótkie formy. Dziennikarstwo to jego pierwsze zajęcie w życiu - wbrew przysłowiu o wchodzeniu do tej samej rzeki postanowił wrócić do tego, co lubi najbardziej. Jego ulubione gwiazdy to Krzysztof Krawczyk, Michał Szpak i Danny DeVito. Prywatnie lubi piłkę nożną, filozofię i gotowanie.