Prezydent odwiedził Kraków, by przeprowadzić wiec. Niestety, ani on, ani nikt inny nie zareagował, kiedy na jego oczach rozgrywały się wstrząsające sceny. Podczas wiecu Andrzeja Dudy w Krakowie doszło do nieagresywnego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Działacze w pokojowy sposób prezentowali dwa transparenty, których treść nawiązywała do kwestii katastrofy klimatycznej. Mimo pokojowego nastawienia aktywiści spotkali się z agresją ze strony innych osób.

Mimo tego, że karygodne zachowanie uczestników wiecu miało miejsce na wiecu prezydenta, Andrzej Duda w żaden sposób nie zareagował. Aktywiści z MSK spotkali się nie tylko z masą obelg, ale również przemocą. Z relacji wynika, że młodzież była kopana, bita flagami polskimi, nie wspominając o wyzwiskach, które ciężko przechodzą przez gardło. 

Wstrząsające sceny w Krakowie 

Prezydent Andrzej Duda obecnie stara się o reelekcję i w związku z tym przemierza całą Polskę, spotykając się z obywatelami naszego kraju. Podczas prezydenckiego wiecu w Krakowie doszło do wstrząsających wydarzeń, młodzież bowiem zdecydowała się na pokojowy strajk klimatyczny. Na aktywistów spłynęło mnóstwo obelg, mimo tego, że ich działalność ograniczyła się jedynie do prezentowania dwóch transparentów i skandowania neutralnych haseł. 

Na transparentach widniały napisy A co z klimatem? oraz Neutralność Klimatyczna 2040. Oprócz tego młodzież skandowała hasła takie jak Andrzej — klimat, a także Katastrofa klimatyczna to nie sprawa polityczna. Od samego początku, kiedy pojawili się na wiecu, zewsząd dotykała ich agresja innych uczestników. Przykre obelgi i wyzwiska to tylko część dramatu działaczy. 

  1. Tragedia znanej aktorki, jej partner popełnił samobójstwo. Media obiegła tragiczna wiadomość, skoczył z 27.piętra
  2. Twoja babcia jednak się myliła. Przepis nie ma prawa zadziałać tak, jak mówiono nam w dzieciństwie
  3. 6-letnia córka po powrocie z religii wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Kobieta od razu pojechała do szkoły

Prezydent nie zareagował 

Mimo tego, że wszystko działo się w pierwszych rzędach, Prezydent nie skomentował wydarzeń, które miały miejsce. Początkowo ochrona zwracała uwagę niektórym uczestnikom, jednak później także ignorowała to, co działo się tuż obok. Prezydent wprawdzie zauważył młodzież z transparentami, jednak odniósł się jedynie do kwestii klimatycznych, zupełnie nie zwracając uwagi na szarpaniny i padające w ich stronę wyzwiska. 

Sfrustrowana młodzież postanowiła opisać całe wydarzenie na swoim oficjalnym profilu, gdzie znajduje się dokładna relacja z krakowskiego spotkania z Andrzejem Dudą. Ich zdaniem niedopuszczalny jest fakt, że takie kwestie jak kryzys klimatyczny wiąże się z ogólną agresją i przemocą. Uważacie, że mają rację? 

ZOBACZ WIDEO:


Prezydent ani policja nie zareagowali, kiedy podczas wiecu strajkująca młodzież była obrażana i obrzucana wyzwiskami. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bardzo niepokojące doniesienia, służby mają pełne ręce roboty. W całym kraju sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli
  2. Prezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariusza
  3. Córka Krzysztofa Jackowskiego ujawniła całą prawdę na jego temat. Wypłynęły rodzinne sekrety
  4. Mąż zaraz o ślubie przestał odzywać się do żony. Dopiero po 20 latach wyjawił swój powód
  5. Wielka radość w życiu Zenka Martyniuka. Wspaniałą nowinę ogłosił już światu, gratulacje
  6. Co widzisz na obrazku? Twoja odpowiedź zdradzi, czy jesteś inteligentny

Źródło: facebook.com 

 

Poprzedni artykułNiestety, nie żyje Michał. Popełnił samobójstwo, nie mógł dłużej znieść nienawiści
Następny artykułAgata Duda została wyróżniona, prawdziwy zaszczyt. Ludzie mają jednak wątpliwości
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.