Prezydent wypowiedział się na temat strajku kobiet i decyzji Trybunału Konstytucyjnego? W zaskakujący sposób Andrzej Duda zareagował na wypowiedź Małgorzaty Kożuchowskiej na Instagramie. Kobiety czują się skonfundowane.

Od czwartku w całej Polsce mają miejsce liczne strajki o prawa kobiet. Tysiące Polek wyszły na ulice po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wiele osób oczekuje, żeby Prezydent odniósł się do tych wydarzeń. Czy to możliwe, że wyraził swoją opinię pod postem Małgorzaty Kożuchowskiej?

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat strajku kobiet?

Sytuacja w Polsce robi się coraz bardziej poważna. W całej Polsce wre, codziennie mają miejsce liczne strajki, w których uczestniczą tysiące Polaków. Wiele gwiazd czuje się w obowiązku opowiedzieć się w tej sprawie. Wśród nich znalazła się także Małgorzata Kożuchowska.

Wiele gwiazd, w tym Agnieszka Chylińska wyraziły, że jako osoby wierzące są przeciwne aborcji, są jednak za tym, by kobieta w Polsce miała wolny wybór i sama mogła zadecydować o swojej ciąży. 

-Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży – wyjaśnia gwiazda i dodaje:

Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam – zaznacza Kożuchowska. I to właśnie na tę wypowiedź zareagował Andrzej Duda, umieszczając pod postem… polubienie w postaci serduszka. 

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda grób śp. Pawła Królikowskiego. Mamy onieśmielające zdjęcia
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Kobiety nie wierzą, tyle ma do powiedzenia prezydent?

W poprzednim tygodniu u prezydenta Andrzeja Dudy testy potwierdziły koronawirusa. Andrzej Duda udał się na kwarantannę, a w tym właśnie czasie w Polsce rozpoczęła się fala protestów.

Obie strony protestu oczekują wypowiedzi Dudy na temat tego co dzieje się w jego kraju. Miliony Polaków wychodzą na ulice, żądając jasnych zmian. Także zwolennicy decyzji TK oczekują poparcia prezydenta.

Tymczasem Andrzej Duda milczy, podobnie jak dotąd rząd. Dopiero dziś zaczęły się publiczne wypowiedzi na temat sytuacji w naszym kraju. Marlena Maląg w sejmie przekonywała, że dzieci niepełnosprawne otrzymują pomoc od państwa, z czym nie zgodziły się rodziny mające takie dzieci; oświadczenia wydał Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński.

Prezydent, zostawiając serduszko, pod postem znanej aktorki bardzo zaskoczył Polaków. Ta reakcja zwróciła uwagę wielu osób. Trudno zaś uwierzyć, że Andrzej Duda właśnie w ten sposób postanowił wyrazić swoją opinię.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Małgorzata Kożuchowska wyjaśniła, że jest przeciwna aborcji, ale uważa, że każdy powinien mieć prawo wyboru.

małgorzata kożuchowska
fot.instagram.com/malgorzatakozuchowska_

Małgorzata Kożuchowska jest mamą 6-letniego Jasia.

prezydent
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
15.08.2020 EN

Andrzej Duda do tej pory nie zabrał głosu w sprawie strajku kobiet.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. Zacznie się już w listopadzie. Będzie lockdown kraju. Za polską granicę podjęto radykalne kroki
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalej
  7. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych

źródło: pudelek.pl

 

 

Poprzedni artykułTVN alarmuje Polaków. Zacznie się już za godzinę i potrwa do 9 rano
Następny artykułCzy hulajnogi miejskie powinny zostać zlikwidowane? Wielu uważa je za niebezpieczne
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl