Puls Biznesu donosi, że irlandzka sieć sklepów PRIMARK otworzy w naszym kraju aż cztery sklepy. Znane są również ich lokalizacje. Powstaną m.in. w Krakowie i Warszawie. Przedstawiciele firmy nie komentują sprawy.

Primark to marka rozpoznawalna w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych. Jej wejście do Polski stanie się niemałym wydarzeniem. Tego możemy być pewni. Należy jednak pamiętać, że to, co wydawało się czymś niezwykłym kilka lat temu, nie musi wywoływać tych samych uczuć – tu i teraz.

PRIMARK – o co tyle szumu?

Primark to marka, które oferuje modne fasony, ale niekoniecznie są one wysokiej jakości. Cechą charakterystyczną popularnej na całym świecie sieciówki jest niska cena produktów, które oferuje. Firma często porównywana jest szwedzkiej marki H&M. Primark założony został w 1969 roku w Dublinie. Przedsiębiorstwo szybko rozpoczęło swoją ekspansję, wychodząc poza granice Irlandii. Obecnie ma ono ok. 350 sklepów w całej Europie. Znajdują się one m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Portugalii. Znalazł swoje miejsce również w Stanach Zjednoczonych. Marka często stawia na kolorowe gadżety i ubrania inspirowane popkulturą. W Primarku znaleźć można dużo produktów, szybko przyciągających uwagę.

Czy Polska w końcu doczeka się Primarka? Miejmy nadzieję.

Przypomnijmy, że na polskim rynku nie poradziły sobie tak znane marki, jak np. Marks & Spencer,  Topshop, GAP, Dorothy Perkins czy Jackpot & Cottonfield, Wallis, River Island. Oby w przypadku PRIMARKA było jednak inaczej. Trzymamy kciuki.

W czym tkwi szkopuł, że powyższe brandy zostały z naszego kraju wycofane? Ciężko jest dopasować asortyment do gustu polskich klientów. To najbardziej problematyczna kwestia.

Poniżej zdjęcia z Instagrama firmy. Dajcie znać, czy czekacie na Primark w Polsce. Piszcie.

Primark
Instagram @primark
Primark
Instagram @primark
Primark
Instagram @primark

ZOBACZ TEŻ:

  1.  Będzie nowy „Kevin sam w domu!”. Producenci szykują prawdziwą bombę!
  2. Nick Jonas zaręczył się po dwóch miesiącach znajomości. Jego partnerka jest dużo starsza
  3. Gwiazdy, które wzięły ślub w 2018 roku [ZDJĘCIA]

źródło: esquire.pl, wyborcza.pl, rp.pl

Poprzedni artykułBędzie nowy „Kevin sam w domu!”. Producenci szykują prawdziwą bombę!
Następny artykułAgnieszka Kaczorowska weźmie ŚLUB w ten weekend?!
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.