PRL to specyficzny czas w dziejach Polski. Choć niektórzy wolą temat przemilczeć, na ustach innych budzi jednak uśmiech – przecież to czasy beztroskiego dzieciństwa czy młodości. Powrót do przeszłości często budzi wiele śmiechu, sporo się od tamtego czasu zmieniło. Czy wiecie na przykład, co niegdyś stanowiło istną oznakę luksusu?

Choć z dzisiejszej perspektywy wydaje się to banalne, w czasach PRLluksusem i obiektem pożądania prawie wszystkich była zwykła szyszka kąpielowa, czyli po prostu sól do kąpieli. Dzisiaj dostaniemy ją niemalże wszędzie w najróżniejszych wariantach. Kto by pomyślał? To są jednak niezaprzeczalne uroki tych czasów. A Wy, jak je wspominacie?

Szyszka kąpielowa 

Szyszka kąpielowa dawniej była prawdziwym rarytasem i jednocześnie symbolem prawdziwego luksusu. Obecnie może to wydawać się dość zabawne, jednak kiedyś mieszkańcy ówczesnej Polski nie mieli aż tak dużego wyboru, jeżeli chodzi o dodatki kąpielowe. Dlatego też jeżeli ktoś był w posiadaniu słynnej szyszki, miał prawdziwy powód do radości. 

Szyszka kąpielowa nie była niczym innym jak zwykłą solą do kąpieli w osobliwym kształcie. Pamiętacie jej zniewalający zapach? Mimo tego, że obecnie na rynku dodatków do kąpieli jest mnóstwo, to zapachu szyszki nic nie pobije. Jej aromat przywołuje miliony wspomnień z dawnych lat. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kto miał szyszkę? 

Kto z was był tym szczęściarzem i miał w posiadaniu słynną szyszkę kąpielową? Jeżeli mieliście okazję z niej skorzystać w przeszłości i chcielibyście to powtórzyć to mamy dobre wieści.

Szyszka kąpielowa rodem z PRLu jest dostępna na wielu stronach internetowych. Można ją zamówić na przykład na Allegro. Co więcej, na stronach internetowych, które zajmują się sprzedażą tego typu produktów, znajdziemy także inne rzeczy typowe dla czasów PRL. 

Pamiętacie jakieś inne luksusy, które dawniej były pożądane przez wszystkich? Dajcie znać w komentarzu i podzielcie się swoimi wspomnieniami z dawnych lat. 

prl

fot. instagram.com/born_in_the_prlSzyszka kąpielowa dawniej robiła prawdziwą furorę. 

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.