PRL był epoką burzliwą, a kariera i życie prywatne Marii Probosz to odzwierciedla. Aktorka była jedną z największych gwiazd PRL. Uzyskała miano seksbomby i wielką popularność. Niestety w pewnym momencie zniknęła z ekranów i umarła lata później zapomniana i w samotności. O jej śmierci pojawiły się nawet niesprawdzone plotki.

Maria Probosz stała się niezwykle popularna w latach osiemdziesiątych. Aktorka wystąpiła w wielu znanych filmach i serialach, a widzowie ją pokochali. Jednak postanowiła porzucić karierę i umarła zapomniana. Dlaczego?

Kim była Maria Probosz?

Maria Probosz była aktorką filmową i telewizyjną, największą sławę zyskała w latach osiemdziesiątych. Urodziła się w Łodzi, a jej matka była tkaczką. Maria już jako sześciolatka zadecydowała, że zostanie aktorką. Marzenie spełniło się, gdy jeszcze w liceum wygrała konkurs filmowy magazynu Szpilki, do którego zgłosił ją znajomy. Została następnie zaproszona na zdjęcia próbne do filmu Janusza Kondriatuka Czy jest tu panna na wydaniu?  Udało jej się uzyskać rolę i zadebiutować na wielkim ekranie, a w filmie zagrała u boku takich wielkich aktorów jak Roman Kłosowski i Krzysztof Kowalewski. 

Maria Probosz po maturze rozpoczęła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. W 1983 roku obroniła dyplom dzięki roli homoseksualnego mężczyzny w przedstawieniu Ścisły nadzór autorstwa Jeana Geneta. Rok później Maria Probosz grała już postać narkomanki w filmie Czas dojrzewania reżyserii Mieczysława Waśkowskiego. Wystąpiła również w serialach 07 zgłoś sięMistrz i Małgorzata oraz Pogranicze w ogniu. W latach osiemdziesiątych była jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek oraz zyskała dużą popularność.

maria probosz: prl
facebook.com/Wspomnienie-Marii-Probosz

Maria Probosz nie żyje

Maria Probosz w latach dziewięćdziesiątych zrezygnowała z dalszej kariery. Jej życie prywatne było bardzo burzliwe. Na planie filmu Niech cię odleci mara w 1983 roku poznała swojego pierwszego męża Marka Probosza. Niestety małżeństwo rozpadło się dwa lata później.

Jej następny związek z operatorem Zbigniewem Kopanią skończył się po kilku latach, a Maria Probosz szybko znalazła kolejnego partnera aktora Czesława Nogackiego. Zagrali razem w filmie Powrót Wabiszczura. Ich burzliwy związek trwał sześć lat. Aktor okazał się źle dobranym partnerem. Jego zaborczość i awanturniczość przyczyniły się do zakończenia się kariery Marii Probosz. Gwiazda zaczęła mieć problemy z alkoholem. Na szczęście w 1995 znalazła miłość w ramionach Andrzeja Hasika. 

Maria Probosz zmarła w 2010 roku po przegranej walce z chorobą nowotworową. Przyczyna śmierci nie została podana najpierw, więc media zaczęły spekulować na temat odejścia gwiazdy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maria probosz: PRL
facebook.com/Wspomnienie-Marii-Probosz

Maria Probosz była wielką gwiazdą epoki PRL.

maria probosz: PRL
facebook.com/Wspomnienie-Marii-Probosz

Maria Probosz uzyskała miano jednej z największych seksbomb PRL.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy podczas zakupów. Wciąż najważniejsze jedno kryterium
  2. Polska aktorka wyznała, że miała problemy z niepłodnością. „Zrobiłam sobie 500 zastrzyków w brzuch”
  3. 8-letni chłopczyk musiał szybko dorosnąć. W jego domu działy się dantejskie sceny
  4. Maja Frykowska zamierza walczyć o dobre imię dziadka. Chce odszkodowania po filmie Tarantino?
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno
Poprzedni artykułJulia Wieniawa reklamuje markę, która testuje na zwierzętach. „Wstyd panienko. Grunt, że hajs się zgadza”
Następny artykułW wieku 40 lat ma 44 dzieci. Wszystko przez rzadką chorobę
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.