Proces starzenia przez wiele osób postrzegany jest jako nieatrakcyjny, a wokół starości narosła warstwa stereotypów. Dlaczego tak się dzieje? Jak zwykle postrzegamy starość? Na te pytania odpowiedź znalazła fotografka, Anastasia Pottinger, która przygotowała wyjątkową sesję zdjęciową. Szczegóły w poniższym artykule!

Proces starzenia może być piękny, chociaż dla wielu osób syndromy starzenia są nie do zaakceptowania. Pewna fotografka postanowiła sprzeciwić się wyśrubowanym stereotypom, tworząc wyjątkowe portrety starości. Jesteście ciekawi jak prezentują się te fotografie? Sprawdźcie razem z nami!

Starość kontra młodość

Najważniejsza jest zmiana postawy wobec starości. Wiele osób mówi, że starość nie udała się temu, kto czuwa nad światem, ale czy to prawda? Problemy związane ze zdrowiem, widoczne zmiany na twarzy i ciele, osłabienie, ogólne wyczerpanie i zmęczenie dają o sobie znać. Jednak czy starość można traktować jako piękny etap w życiu? Oczywiście, że tak. Pewna fotografka, Anastasia Pottinger postanowiła pokazać starość za pomocą aparatu. Jesteście ciekawi, jakie były efekty sesji? 🙂 Kobieta stworzyła intymne portrety starszych osób. Jej głównym celem było uchwycenie ciał osób, które przekroczyły magiczną granicę stu lat. Te piękne zdjęcia możecie podziwiać w naszej galerii. 

Proces starzenia
W wyjątkowym projekcie Anastasia chciała uchwycić specyfikę starości. Spójrzmy prawdzie w oczy: starzenie jest nieuniknione i to zupełnie naturalny proces. Pamiętajmy jednak, że starości ciała nie da się zatrzymać, ale starość duszy to nasz własny wybór. 
Z reguły starość wymazuje się ze świadomości, choć niepotrzebnie.
 
 
Proces starzenia zazwyczaj sytuowany jest w kontekście licznych schorzeń, redukowany wyłącznie do cielesności, co jest znacznym uproszczeniem! Ciało starszej osoby bywa nieakceptowalne, ukrywane, a wręcz niewidzialne. Anastasia w swoim projekcie postanowiła zmienić postrzeganie starości. Jak podobają wam się fotografie? 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA:

proces starzenia
facebook.com/anastasiapottingercentenarians

W naszym społeczeństwie starość zazwyczaj jest ograniczona do cielesności.