Produkt, który mogło zakupić wielu Polaków może stanowić poważne zagrożenie. Na tyle poważne, że postanowiono podjąć radykalne kroki w tym kierunku. Stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia. W żadnym przypadku nie można go spożywać.

W niebezpieczeństwie mogą być Polacy, którzy kupili jeden konkretny produkt. Jego spożycie może mieć poważne i groźne skutki. Sprawdź który olej jest wyjątkowo niebezpieczny. Może masz go w domu?

Produkt wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny (GIS) przekazał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Decyzja mówi o natychmiastowym wycofaniu produktu Rizi Olej z ryżu. Powodem jest przekroczenie najwyższej dopuszczalnej wartości estrów glicydowych.

Konkretnie chodzi o partię produktu, który ma ważność do 13 września 2021 roku, pochodzi z Tajlandii oraz importerem jest firma Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading, w butelkach pakowanych po 1000 ml. Nie wolno spożywać tego oleju. Jest to kolejna partia tego produktu, która została wycofana. Wcześniej podobne ostrzeżenie GIS wystosował 22 lipca tego roku.

Państwowa Inspekcja Sanitarna uspokaja, że aktualnie nadzoruje proces wycofywania oleju ze sklepów oraz działania podejmowana przez konsumentów tego produktu w Polsce.

  1. Skandal z Kinga Dudą. Kancelaria prezydenta musiała zareagować
  2. Nie żyje dwulatek, przebywał w przegrzanym pokoju. Zmarł z pragnienia, zapadł wyrok

Niebezpieczne estry glicydowe

Jak wynika z podanych przez GIS informacji o niebezpieczeństwie poinformowały władze Holandii. Wiadomość została podana poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach.

Estry glicydowe są to zanieczyszczenia żywności, które występują na najwyższych poziomach rafinowania tłuszczów roślinnych i olejów. Jest to związek m.in. genotoksyczny oraz rakotwórczy. Dlatego jest tak niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie tej partii oleju u siebie w domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Produkt
fot. screen ze strony gis.gov.pl

Nie wolno spożywać tego oleju.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. Publicznie błaga o wybaczenie, rozpaczliwe słowa
  2. Łukasz Szumowski: „Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach”
  3. Od soboty nowe ograniczenia dla Polaków. Ministerstwo zaktualizowało listę ograniczeń
  4. Co naprawdę stało się podczas pogrzebu Woźniak-Staraka? Sprawa zupełnie zmieniła obrót, ujawniono nowe informacje
  5. Dramatyczny komunikat Żabki. Niestety też się nie uchroniła, potwierdzili fatalną wiadomość

Źródło: gis.gov.pl, radiozet.pl, eur-lex.europa.eu

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułMargot wylądowała w więzieniu okrytym złą sławą. Właśnie tam dochodzi do tajemniczych samobójstw
Następny artykułCzy Sylwia Bomba miała operacje plastyczne? Gwiazda „Gogglebox” jeszcze nigdy nie była tak szczera
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.