Produkt wybierany przez około trzy miliony Polaków, jakim są papierosy mentolowe, w dniu jutrzejszym na dobre zniknie ze sklepowych półek, a wszystko to w związku z wejściem w życie nowego zakazu obowiązującego na terenie Unii Europejskiej. Od 20 maja nie kupimy nie tylko mentoli, ale również papierosów z kapsułką smakową oraz aromatyzowanego tytoniu. 
 
Choć mentolowe papierosy, papierosy z klikiem oraz aromatyzowany tytoń mają zostać wycofany ze sprzedaży dopiero w dniu jutrzejszym, już od kilku dni brakuje ich w sklepach. Okazało się, że niektórzy Polacy zrobili spore zapasy, a na nowym zakazie ucierpią nie tylko palacze. Jak szacuje Polska Izba Handlu popularny, choć niezdrowy, produkt stanowił około 30 procent sprzedaży papierosów w kraju. 
 
 
Popularny produkt zakazany w Unii Europejskiej
 
Wraz z dniem 20 maja papierosy mentolowe, papierosy z kapsułką smakową oraz tytoń aromatyzowany, zostaną wycofanie nie tylko z Polski, ale i z całej Unii Europejskiej. Dlaczego zdecydowano się akurat na zakazanie mentoli?
 
 
 
Jak podaje Biznes Interia, z przygotowanych na potrzeby uchwalenia dyrektywy o wyrobach tytoniowych jasno wynikało, że to papierosy mentolowe cieszą się największą popularnością wśród najmłodszych palaczy, a popularny produkt o miętowym posmaku często odpowiadał za sięganie po niego przez nastolatków. Choć nowe przepisy mają wpłynąć korzystnie na nasze zdrowie, mogę mieć również swoje złe skutki.
  1. Joanna Koroniewska pokazała zdjęcie z wizyty u fryzjera. Fani są wzburzeni, złamała zasady sanitarne
  2. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą
  3. Kiedy rekrutacje do liceum? MEN podał terminy, spore zmiany, wielu nie będzie zadowolonych
Papierosy mentolowe znikają ze sklepów
 
Ponieważ produkt, jakim są papierosy mentolowe, cieszył się ogromną popularnością wśród polskich palaczy, istnieje prawdopodobieństwo, że wiele osób zdecyduje się nabywać go w szarej strefie. Choć z badania Forum Konsumentów wynika, że 90% palących mentole i papierosy z tak zwanym klikiem chce rzucić palenie, około 50% przerzucić się na tradycyjne papierosy, a 16% ma zamiar skorzystać z e-papierosów czy podgrzewacze tytoniu, niektórzy z ankietowanych nie zaprzeczyli, że będą chcieli nabyć zakazany produkt w sposób nielegalny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

produkt
fot. pexels.com/Vlad Bagacian

Popularny produkt wycofany ze sprzedaży. Od 20 kwietnia ze sklepów znikną papierosy mentolowe, papierosy z kapsułką smakową i aromatyzowany tytoń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę
  3. Nikt nie dawał im żadnych szans. Małżeństwo z zespołem Downa po 25 latach, niesłychane, jak się zmienili
  4. Ważna informacja dla rodziców najmłodszych. Premier Morawiecki wyjawił, co czeka nas w najbliższych tygodniach
  5. Test, który ujawnia nasze największe pragnienia. Jedna rzecz zdradzi twój najwstydliwszy sekret
  6. Rząd ogłasza nową epidemię. Wirus powrócił do DRK, nie żyją już 4 osoby

źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułCzy popularny lek pogarsza stan chorych na koronawirusa? Możesz mieć go w domu, jest oficjalne oświadczenie
Następny artykułSłodki kotek nie ma jeszcze imienia. Jakie do niego pasuje? Pomóżcie wybrać
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.