Produkt, który z założenia obfituje w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu… został wycofany. Jak się okazuje, ma trujący pierwiastek chemiczny, a jego spożycie może przysporzyć sporych problemów zdrowotnych. Jeśli jesteś jego posiadaczem, musisz go natychmiast wyrzucić.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się, że Główny Inspektor Sanitarny wycofuje ze sprzedaży kolejne produkty, które do tej pory cieszyły się ogromną popularnością i zainteresowaniem konsumentów. Tak było też tym razem. Produkt określany jako jeden z najlepszych superfoods, znajdujących się w naszym kraju, zawiera trujący i szkodliwy pierwiastek. Należy się go natychmiast pozbyć.

Produkt wycofany ze sprzedaży 

Najnowsze doniesienia na temat wycofania przez GIS popularnego produktu spożywczego nie pozostawiają żadnych złudzeń, czy niedopowiedzeń. Zarodki pszenne, które do tej pory uznawane były za jeden z najbardziej wartościowych superfoods i nieodłączny element zdrowych i pożywnych koktajli ma trujący pierwiastek. 

-Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu (…) Szczegóły dotyczące produktu: Produkt – Zarodki Pszenne Prażone Producent – KUBARA Sp. z o.o. ul. Bema 32, 42-202 Częstochowa Numer partii – 10.02.2020 Data minimalnej trwałości – 10.02.2020 – czytamy w oficjalnym oświadczeniu, które pojawiło się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dystrybucja szkodliwej żywności została wstrzymana. 

Kadm: jak działa na organizm człowieka?

Kadm wykazuje niezwykle szkodliwe działanie na organizm ludzki. Dostaje się on wraz z pożywieniem przez układ oddechowy oraz skórę. Przypomnijmy, że kadm jest metalem ciężkim o toksycznym i rozbudowanym spektrum działania. Oprócz tego, że uszkadza nerki, powoduje anemię i choroby kostne, takie jak, chociażby osteoporozę.

Metal ten zmniejsza wydzielanie insuliny oraz oddziałuje niekorzystnie na układ krążenia. Co więcej, jest przyczyną raka nerek, wątroby, prostaty i płuc. Na zatrucie szczególnie narażone są osoby będące na diecie bazującej na produktach pochodzenia roślinnego, mężczyźni, kobiety w ciąży, dzieci i niemowlęta.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Produkt
sklep.kubara.pl

Produkt zawiera szkodliwy kadm. 

Produkt
screen z oświadczenia @gis.gov.pl

Oświadczenie pojawiły się na oficjalnej stronie GIS.

Produkt
unsplash.com @swell

Uznawany był za tzw. superfoods. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy zaburzeń hormonalnych. Wiele osób je bagatelizuje
  2. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  3. Wymarzony relaks – kto ma ochotę na odprężający wieczór w wannie?
  4. Margaret wzięła ślub! To najbardziej oryginalna ceremonia w polskim show-biznesie ZDJĘCIA
  5. 500 plus wcale nie działa, jak powinno? Nowe statystyki są naprawdę zaskakujące
  6. Wygląd Twoich stóp zdradza wszystko. Trzeci typ posiada tylko 10% ludzi, niezwykłe cechy

 

Poprzedni artykułKilka zwykłych różowych kropek? Jesteś w błędzie, iluzja optyczna jakiej nie znałeś
Następny artykułPippi Langstrumpf dziś. Jak wygląda aktorka wcielająca się w kultową postać?
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.