Produkty, które masz w swoim domu, a powinieneś się ich jak najszybciej pozbyć. Wszystkie są niebezpieczne, o czym wiele osób nawet nie ma pojęcia i latami naraża się na ich działanie. Numer 3 mamy wszyscy, a okazuje się, że powoduje śmiertelne zagrożenie. To trucizna, ale na szczęście można się bez tego obejść. 

Większość produktów z niechlubnej listy każdy z nas miał w rękach. Niestety, zawierają w sobie mnóstwo szkodliwych substancji, od których można nie tylko zachorować, ale nawet umrzeć. Szczególnie uważać powinny osoby, które mają dzieci. Na szczęście większość przedmiotów z łatwością można wyrzucić. Na które produkty szczególnie uważać?

Produkty, które są niebezpieczne dla zdrowia

1.Mydło antybakteryjne

Byliśmy przekonani, że było antybakteryjne to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można mieć w domu. Okazuje się, że mnóstwo producentów dodaje do nich triklosan, aromatyczny, konserwujący związek chemiczny. Ze względu na jego działanie bakteriostatyczne i grzybobójcze znajdziemy go także w pastach do zębów, dezodorantach i wielu kosmetykach. Substancja ta działa drażniąco, u zwierząt zaburza prawidłowy rozwój, ma wpływ na wzrost komórek nowotworowych. Warto podkreślić, że triklosan może przenikać do mleka matki.

2.Produkty ze styropianu

Produkty ze styropianu, w których często dostajemy np. żywność czy nawet napoje, również są niebezpieczne. Styren jest toksycznym związkiem, który działa na układ nerwowy. Może wywoływać łzawienie i zaczerwienienia oczu, zawroty głowy, porażenie górnych dróg oddechowych. Substancja jest podejrzewana o działanie rakotwórcze.

3.Odświeżacze powietrza i naftalina

Odświeżacze powietrza są dużym zagrożeniem dla środowiska i naszego zdrowia. Zawarty w nich paradichlorobenzen magazynuje się w tkance tłuszczowej oraz wywołuje raka u zwierząt. Znajduje się też w środkach pozwalających pozbyć się pleśni i odstraszających ćmy. Coraz częściej zastępuje naftalen. Popularne kulki z naftaliny są groźne nie tylko dla moli. U ludzi wywołują nudności, wymioty, biegunkę i bóle brzucha, a bawet krwiomocz.

produkty
instagram @route_357

4.Spirale odstraszające komary

Spirale odstraszające komary, których chętnie używamy w letnie wieczory, także są szkodliwe. Ich dym może wywoływać poważne choroby płuc i może działać tak, jak wypalenie 100 papierosów. Podobnie niebezpieczne są uwielbiane przez nas, pięknie pachnące kadzidełka. Związki chemiczne, które wdychamy, powodują astmę, a nawet choroby nowotworowe.

5.Płyty OSB

Producenci mebli z prasowanego drewna i płyt OSB nie ostrzegają, że klej, którego używają, jest niezwykle groźny dla zdrowia. Z naszych stolików czy szafek do powietrza mogą ulatniać się formaldehydy. Przy wyższych temperaturach i większej wilgotności drewno uwalnia duże ilości tej substancji wywołującej groźne choroby płuc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

produkty
fot. Ramakrishnan Nataraj, unsplash.com

Popularne kadzidełka mają koszmarny wpływ na nasze płuca.

produkty
fot. Brett Jordan, unsplash.com

Nawet mydła mogą okazać się niebezpieczne, dlatego tak ważne jest czytanie składów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Znaki zodiaku, które są najbardziej gorące. Oni nie mają żadnych zahamowań
  3. Nastolatka została zgwałcona na imprezie. Matka dziewczyny opowiedziała, jak wygląda dziś jej życie
  4. Dziecko zmarło w więzieniu. Pielęgniarka odmówiła zbadania noworodka
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.