Przewidywania synoptyków potwierdziły to, czego obawialiśmy się najbardziej – kolejnych letnich dni doczekamy się dopiero w przyszłym roku. W ciągu najbliższych kilkunastu dni słupki termometrów spadną bowiem do wartości oscylujących około zera stopni Celsjusza.

Niepokojące wieść na temat pogody

Jeszcze dziś na znacznym obszarze kraju czeka nas iście letnia temperatura (miejscami będzie to nawet 27 stopni). Przypomnijmy jednak, że astronomiczna jesień rozpoczyna się już w środę – 22 września. Aura pozostaje tym samym nieubłagana, znacznych ochłodzeń możemy spodziewać się jeszcze w kolejnych dniach miesiąca.

W kolejnym tygodniu najwyższą dzienna temperatura osiągnie jedynie 19 stopni Celsjusza. Wiąże się to z prognozowanym przed meteorologów ochłodzeniem, które dotknie wszystkich terenów kraju. Mieszkańcy części obszarów mogą również napotkać miejscowo opady deszczu.

Wyjątkowo chłodne będą jednak noce, termometry mają bowiem pokazać w przyszłym tygodniu zaledwie 5 stopnia Celsjusza. Na wyższych terenach w rejonie Zakopanego (gdzie jeszcze przed kilkoma dniami czas sprzedały tysięcy turystów) może to być nawet 5 stopni… poniżej zera.

Miejmy jednak nadzieję, że zdążymy przeżyć jeszcze okres prawdziwej złotej jesieni, najbliższe prognozy okażą się zaś jedynie przejściowe.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Antek Królikowski nie nosi obrączki? Fani zaniepokojeni
     

Redaktor