Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia przekazał bardzo ważną wiadomość. Już jutro zostanie wykonane 10-milionowe szczepienie.

Mamy nowy rekord dzienny, w czwartek zostało zaszczepionych 297 tysięcy osób. Widać, że dynamika szczepień jest pozytywna – mówił Dworczyk.

Szczepienia w Polsce

Notujemy zainteresowanie w dniu otwarcia, gdy rozpoczyna się rejestracja, na poziomie między 60 a 70 tysięcy osób. Później każdego dnia oczywiście osoby z tego rocznika zapisują się dalej. Myślę, że za jakiś tydzień będzie taka możliwość, by powiedzieć procentowo, ilu 50-latków się zapisało – mówił pełnomocnik rządu pytany o frekwencję wśród osób w średnim wieku.

Szef KPRM dodał, że wśród osób powyżej 70. roku życia zarejestrowało się bądź zaszczepiło przeciw COVID-19 już ponad 70%. Wśród obywateli między 60 a 69 rokiem zarejestrowanych bądź zaszczepionych jest ponad 55 proc. osób.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Dziennie między 250 a 300 tysięcy osób łącznie rejestruje się na konkretne daty szczepień – mówił minister.

Kolejną ważną wiadomością przekazaną przez Dworczyka jest ta dotycząca tempa szczepień. Jak przekazał, przyspieszenia możemy się spodziewać pod koniec maja. Wtedy we wszystkich punktach powinny pojawić się wystarczające ilości szczepionek.

Przypomnijmy, że w związku z malejącą liczbą zakażeń w 11 województwach już od poniedziałku w życie wejdą zmiany. Więcej >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułAleksander i Jolanta Kwaśniewscy przylecieli do Polski
Następny artykułGastronomia i turystyka. Znamy datę odmrożenia branż, przed chwilą wicepremier potwierdził
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.