Przedszkole i szkoła podstawowa musiały zostać zamknięte w trybie natychmiastowym. Taką decyzję podjęły władze miasta w związku z narastającym zagrożeniem. Sytuacja jest na tyle poważna, że ludzie przestali wychodzić na ulice, a nadchodzące wybory zostały przełożone. Jeszcze do niedawna wszystko było pod kontrolą, teraz losy mieszkańców toczą się inaczej. Dane są porażające. 

Władze podjęły decyzję o zamknięciu szkoły podstawowej i przedszkola. W związku z szalejącym zagrożeniem uczniowie nie mogą być narażeni na żadne niebezpieczeństwo. Zarządcy publicznie skomentowali zaistniałą sytuację.

Koronawirus w Polsce. Szkoła podstawowa i przedszkole zamknięte

Portal kobieta.onet.pl przekazał niepokojące informacje z Wielkopolski. W tamtejszej miejscowości Czempiń przedszkole i szkoła podstawowa musiały zostać zamknięte w trybie natychmiastowym ze względu na wykrycie koronawirusa u aż 16 nauczycieli. Władze miasta mają być zaniepokojone dramatycznym wzrostem zachorowań. 

Jak informuje serwis kobieta.onet.pl już co dziesiąty mieszkaniec gminy Czempiń przebywa obecnie na kwarantannie. Ta sytuacja odbija się na funkcjonowaniu wielu instytucji, m.in. urzędów. Władze miały podjąć decyzję, że tamtejsze placówki edukacyjne zostaną zamknięte do końca tygodnia. W samej szkole podstawowej koronawirusem miała być zarażona prawie jedna trzecia nauczycieli.

  1. Magda Gessler pogratulowała Idze Świątek. Tenisistka odpowiedziała, jej komentarz przejdzie do historii
  2. TVP w bulwersujący sposób wprowadza w błąd Polaków? Wpis wywołał oburzenie, „za dużo lekcji religii”
  3. Zima zaatakowała. Śnieg zaczyna zasypywać Polskę, nikt nie spodziewał się gwałtownej zmiany pogody

Koronawirus w Polsce. Burmistrz Czempinia skomentował zaistniałą sytuację

Burmistrz gminy i miasta Czempiń Konrad Malicki w rozmowie z TVN24 poinformował, że jednak szybkie rozprzestrzenianie wirusa zaskoczyło tamtejszych mieszkańców:

 Jeszcze nie tak dawno, bo na początku sierpnia nie mieliśmy żadnego zakażenia, a dziś ponad 10 procent mieszkańców jest w kwarantannie.

Jednak jak informuje portal kobieta.onet.pl większość zakażonych przechodzi chorobę bezobjawowo. Tamtejsi pracodawcy mieli skarżyć się na problemy w związku z brakiem personelu. Na ulicach Czempinia widać coraz mniej osób. Serwis informuje również, że z problemami zmagają się także takie instytucje jak urząd gminy i podległe mu jednostki.

Wczoraj miała zostać podjęta decyzja o odwołaniu wyborów uzupełniających sołtysa wsi Gorczyki. Pierwotnie zaplanowane były na 15 października. Portal kobieta.onet.pl podaje, że Ośrodek Pomocy Społecznej w mieście Czempiń oferuje pomoc osobom objętym kwarantanną.

Wszyscy potrzebujący mogą zgłaszać się po pomoc pod nr 600 760 547 w godzinach 7-15.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nieoficjalnie: nauka zdalna dla dzieci po 12. rż., sklepy otwarte do 19:00. Ujawniamy plany rządu
  2. Podjęli decyzję. Wraca nauczanie zdalne i zaostrzone restrykcje. Kolejny nasz sąsiad musiał podjąć odważną decyzję
  3. Objawy koronawirusa, które pojawiają się tylko u mężczyzn. Są bardzo wstydliwe, mogą się nie przyznać
  4. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało pilny komunikat. Chodzi o szkoły i przedszkola
  5. Rzecznik MZ właśnie przekazał. Chodzi o zaostrzenie obostrzeń, Polacy się wściekną
  6. Doskonały na kaszel i przeziębienie, nasze babcie zawsze miały go w zapasie. Syrop z szyszek wraca do łask

Źródło: kobieta.onet.pl

Poprzedni artykułZakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Przekazano najnowsze ustalenia
Następny artykułOd soboty nowe obostrzenia na weselach, stypach i imprezach. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało komunikat dla Polaków
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl