Przedszkole w Stobnie Siódmym w powiecie kaliskim zostało zamknięte z powodu pojawienia się koronawirusa, przekazał portal polastnews.pl. Osoba, u której potwierdzono zakażenie COVID-19, była jednym z członków obsługi. Dzieci i pozostałych pracowników objęto kwarantanną i skierowano na obowiązkowe badania. O wszystkim poinformował dziś dyrektor WSSE.

To pierwszy taki przypadek w Polsce od momentu ponownego otwarcia żłobków i przedszkoli. –Służby sanitarne potwierdziły koronawirusa w przedszkolu w Stobnie Siódmym w powiecie kaliskim – poinformował w poniedziałek dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu Marek Stodolny, jak podaje polsatnews.pl

Przedszkole zamknięte przez koronawirusa

Przedszkola i żłobki już jakiś czas temu zostały ponownie otwarte i nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia, aż do teraz. Dyrektor WSSE poinformował, że przedszkole w Stobnie Siódmym w wielkopolskiej gminie Godziesze zostało zamknięte z powodu pojawienia się wirusa COVID-19. 

Osoba, u której potwierdzono obecność koronawirusa, należała do obsługi. W związku z tym 5 dzieci oraz 10 pracowników zostało objętych obowiązkową kwarantanną i skierowanych na badania. Wyniki testów wykażą czy dzieci oraz pozostali pracownicy nie zostali także zakażeni. 

  1. Małgorzata Socha potwierdziła smutne plotki. Aktorka drży na samą myśl
  2. Bulwersujące praktyki sieci aptek w Polsce. Właśnie wyszło na jaw, jak chciały zarobić na pandemii
  3. Nowe epicentrum koronawirusa. 365 tysięcy osób zakażonych, nie żyje prawie 23 tysiące

Od dziś ruszają zajęcia klas 1-3

Pierwsze przedszkole już zostało zamknięte, natomiast w życie wchodzą kolejne zmiany. W poniedziałek 25 maja ruszyły po kilkumiesięcznej przerwie zajęcia dla klas 1-3. W związku z ponownym otwarciem szkół nauczyciele mieli mnóstwo pytań, pozostawionych bez odpowiedzi. Zdaniem niektórych osób kroki podejmowane przez władze naszego kraju są przedwczesne i w efekcie mogą okazać się niezbyt słuszne. 

Moim zdaniem te wszystkie ruchy ze strony ministerstwa edukacji w tym roku szkolnym są przedwczesne i zbędne. Trzeba było prowadzić do końca naukę zdalną, a nie ryzykować tendencją wzrostową epidemii – podkreślał Wittkowicz, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Solidarność Oświata w rozmowie z PAP, jak podaje wiadomosci.radiozet.pl.

Miejmy jednak nadzieje, że uda nam się uniknąć najczarniejszego scenariusza. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przedszkole
Fot. Pixabay/_Alicja_

Pierwsze przedszkole zamknięte z powodu pojawienia się koronawirusa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  2. Kolejny etap znoszenia obostrzeń w Polsce. Rzecznik rządu wyjawił szczegóły, padł termin
  3. Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarsza
  4. Z ostatniej chwili: Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia odpowiedział
  5. Pies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia
  6. Jarosław Jakimowicz będzie miał poważne kłopoty. Ujawniono jego prywatną korespondencję, padły bardzo wulgarne słowa

Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.radiozet.pl 

 

Poprzedni artykułHoroskop na nadchodzący tydzień dla wszystkich znaków. Baran powinien szczególnie uważać, ale nie tylko on
Następny artykułMajka Jeżowska kończy dziś 60 lat. Czego życzycie autorce „A ja wolę moją mamę”?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.