Ta transmisja na długo pozostanie w naszej pamięci. Podczas niedzielnego koncertu „Solidarni z Ukrainą” na scenę wyszła Edyta Górniak. Gwiazda wygłosiła przemówienie, a publiczność stała zasłuchana w bezgranicznie smutne słowa. Piosenkarka zdecydowała się na dramatyczny apel.

Chyba nikt nie miał wątpliwości, że niedzielny koncert charytatywny wzbudzi ogromne emocje. Jednak to, co mogliśmy usłyszeć ze sceny, wprawiło nas w kompletne osłupienie. Ledwo otrząsnęliśmy się z występu Maryli Rodowicz, kiedy chwilę po godzinie 19:00 na scenę wyszła Edyta Górniak.

Edyta Górniak z mocnym apelem. Publiczność w ciszy słuchała przemówienia

— Spójrz jak zmienił się nasz cały świat. Z dnia na dzień, ot tak znika po nas ślad — śpiewała dziś Edyta Górniak, podczas charytatywnego koncertu „Solidarni z Ukrainą”, emitowanego przez TVP.

Gwiazda wykonała utwór „Nie zapomnij”, pochodzący z albumu „My” z 2012 roku. Jednak to nie piosenka wzbudziła w nas największe emocje. Chwilę wcześniej piosenkarka zwróciła się z nagłym apelem do wszystkich, którzy słuchali.

Nie mielibyśmy konfliktów ani wewnętrznych, ani w relacjach z najbliższymi, ani globalnych, gdybyśmy byli dla siebie wzajemnie dobrzy. Gdybyśmy byli dla siebie wzajemnie dobrzy, chcielibyśmy rozmawiać, słuchać siebie wzajemnie i chcieć siebie zrozumieć i patrzeć na siebie z wrażliwością i sympatią. To właśnie to piękno, dobro i łagodność, które tak wszyscy wyśmiewamy, dzisiaj straciło swój głos mówiła gwiazda.

Oniemiała publiczność patrzyła na przemawiającą. W oczach niektórych pojawiły się łzy, które z trudem próbowali ukryć. Tymczasem Edyta Górniak zaapelowała do każdego z osobna, mocno podkreślając, że w obecnej sytuacji ludzie powinni się zjednoczyć i poświęcić modlitwie.

Jeśli mamy pokój w sercu, to nie ma w nim miejsca na opętanie. Wzywam wszystkich dzisiaj do modlitwy, do jedności w modlitwie. Przypomnijmy sobie potęgę modlitwy. Jeśli nie teraz, to kiedy? Pokój nam wszystkim — zakończyła, a wraz z pierwszymi nutami utworu „Nie zapomnij” rozległy się wielkie owacje.

O sile modlitwy Edyta Górniak wspomniała już w rozmowie z „Faktem”, kiedy dziennikarz zapytał o to, co powinni zrobić ludzie w obliczu konfliktu. Gwiazda podkreślała, że bez pomocy „sił wyższych” nie będziemy w stanie sobie poradzić.

Gdyby ludzie z zasady byli empatyczni, potrafiliby wzajemnie siebie wysłuchać. Uniknęlibyśmy wtedy wszelkich napięć. Zarówno w skali globalnej, jak i przestrzeni osobistej. Ten poziom człowieczeństwa natomiast jest niedostępny dla chciwości. Czystość to inny poziom egzystencji i percepcji. Zbyt wiele firm ma sukcesy finansowe wynikające wyłącznie z konfliktów. Ofiary tego są dla nich niestety oczywiste dodała.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Edyta Górniak
Screen z koncertu „Solidarni z Ukrainą”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Wiśniewski udostępnił serię zdjęć swojej żony. Dramatyczny przekaz
  2. Mąż Barbary Kurdej-Szatan chciał kupić śpiwory. Nagłośnił to, co zobaczył w sklepie
  3. Pierwsza dama Ukrainy wydała kolejny komunikat. Zwróciła się do rodaków

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl