Przemek Kossakowski w środę 28 października zamieścił wpis, pod którym rozpętała się prawdziwa burza. Wobec tego dzień później 29 października postanowił sprostować sprawę i odnieść się ponownie do omawianego tematu. Słowa dziennikarza dają do zrozumienia, że nie jest mu obojętne, to co w ostatnich dniach dzieje się w Polsce.

Popularny dziennikarz Przemek Kossakowski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze wpisem, w którym odniósł się do wydarzeń z Polski. Internauci nie pozostali obojętni wobec poglądów podróżnika.

Przemek Kossakowski wpis

Przemek Kossakowski skomentował wydarzenia z ostatniego dnia, które miały miejsce na polskich ulicach. Chodzi oczywiście o Ogólnopolski Strajk Kobiet, w którym wzięło udział liczne grono osób. Kobiety w towarzystwie mężczyzn protestowały wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embrio-patologicznej.

Słowa dziennikarza z dnia 28 października nie spotkały się z przychylną opinią wszystkich. Podróżnik i świeżo upieczony mąż Martyny Wojciechowskiej poparł strajkujące kobiety, zamieszczając na Facebooku zdjęcie z logiem Strajku Kobiet oraz dodając krótki i wymowny wpis – Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram– napisał Przemek Kossakowski.

Z uwagi na rozpętaną burzę w komentarzach i podział poglądów internautów dziennikarz w dniu 29 października postanowił dodać na swojego Facebooka jeszcze jeden wpis. Tym razem dodał selfie z lasu, które podpisał znacznie dłuższym i wyjaśniającym opisem. Dziennikarz nie owijał w bawełnę i wyjaśnił, dlaczego popiera kobiety.

Pod drugim z zamieszczanych wpisów internauci również wyrazili zainteresowanie poglądami męża Martyny Wojciechowskiej. Wielu z nich postanowiło zgodzić się ze słowami podróżnika, jednak znaleźli się i tacy, którzy sprzeciwili się opublikowanym słowom. 

  1. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
  2. Odbiera mowę. Dziennikarz TVN nagrał film nad grobem swojego dziecka
  3. RMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie

Przemek Kossakowski – Strajk Kobiet

Przemek Kossakowski odnosząc się do burzy rozpętanej w komentarzach postanowił wytłumaczyć swoją opinię – Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny – rozpoczyna wpis dziennikarz.

Następnie podróżnik zaznaczył, że nie oznacza to, by kobiety powinny być podporządkowane jakimkolwiek przymusom – Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru – dodaje podróżnik.

Wyjaśniając swoje stanowisko, Przemek Kossakowski dodał, że od wielu lat zajmuje się wolontariatem i los kobiet nie jest mu obojętny – Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom, aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata – kontynuuje Przemek Kossakowski.

W końcowej fazie wpisu postanowił odnieść się do internautów, radząc, by nieśli ze sobą pomoc dla potrzebujących – Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze – zakończył mąż Martyny Wojciechowskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Przemek Kossakowski
fot. facebook@Przemek Kossakowski

28 października Przemek Kossakowski zamieścił wpis, w którym poparł Strajk Kobiet.

Przemek Kossakowski
fot. facebook@Przemek Kossakowski

Z uwagi na nieprzychylność ze strony części internautów dzień później postanowił wyjaśnić swoje poglądy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
  4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
  5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
  6. 13-letnia dziewczynka została spryskana gazem podczas Strajku Kobiet w Warszawie. Mamy nagranie, które ujawnia porażające sceny
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Źródło: facebook.com

Poprzedni artykułWstrząsające sceny podczas protestu, kobieta zwijała się z bólu. Zamaskowany mężczyzna nie miał litości
Następny artykułPolsat bije na alarm. Przekazano pilną wiadomość, z którą każdy powinien się zapoznać
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl