Przemoc domowa potrafi trwać całymi latami. Mimo powszechnej opinii ofiarami okrucieństwa bliskich padają zarówno osoby z marginesu społecznego, jak i sławni oraz bogaci. Boleśnie przekonała się o tym Halle Berry. Kultowa aktorka najpierw przez wiele lat obserwowała, jak ojciec-kat znęca się nad mamą, by w dorosłym życiu sama wejść w związek z agresywnym mężczyzną. Gwiazda została pobita tak, że prawie straciła słuch.

Przemoc domowa dopiero od niedawna stopniowo przestaje być tematem tabu. Wśród osób, które decydują się na opowiedzenie o swoich przerażających przeżyciach, są również gwiazdy z pierwszych stron gazet. Do ich grona dołączyła Halle Berry. Aktorka zwierzyła się w jednym z wywiadów, że sama była ofiarą tego przestępstwa. Przez wiele lat znosiła domową gehennę, by jako dorosła kobieta trafić na mężczyznę, który także traktował ją niczym worek treningowy. Wyznanie hollywoodzkiej piękności wami wstrząśnie: Na własne oczy widziałam, jak ojciec zrzuca mamę ze schodów. 

Halle Berry: przemoc domowa

Halle Berry odniosła spektakularny sukces w świecie show-biznesu. Ma na koncie takie osiągnięcia jak Oscar, nosi tytuł najpiękniejszej ciemnoskórej kobiety XX wieku. Niestety, w jej przypadku powodzenie w życiu zawodowym nie szło w parze ze szczęściem osobistym. Gwiazda doświadczała przemocy zarówno w rodzinnym domu, jak i późniejszych partnerów. 

W domu Halle Berry miała miejsce przemoc domowa. Gwiazda przyznała w jednym z wywiadów, że już od najmłodszych lat była świadkiem przerażających aktów okrucieństwa, do których dochodziło w jej rodzinie. Matka aktorki wyszła za mąż za mężczyznę, który przez wiele lat znęcał się nad nią. Berry zdradziła, że wielokrotnie kobieta mogła nawet zginąć! Ojciec przyszłej gwiazdy nie zważał, że bezpośrednim świadkiem brutalnych scen jest jego kilkuletnia córeczka. 

— Na własne oczy widziałam, jak ojciec zrzuca mamę ze schodów, czy rozbija butelkę na jej głowie — cytuje gwiazdę wprost.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ojciec znęcał się nad Halle Berry? Aktorka nie potwierdziła, czy również padała ofiarą przemocowego rodzica. Jednak dorastanie w domu pełnym patologii wywarło na nią negatywny wpływ. W dorosłym życiu gwiazda wiele razy związała się z agresywnymi mężczyznami.

Partnerzy Halle Berry znęcali się nad nią

Halle Berry doświadczyła przemocy ze strony partnerów. Podobnie jak wiele dzieci z patologicznych rodzin, gwiazda wybierała mężczyzn, którzy przypominali jej agresywnego ojca. Pewnego razu została tak ciężko pobita, że skończyło się to trwałym uszkodzeniem ciała!

Jeden z partnerów gwiazdy uderzył ją w głowę z taką siłą, że kobieta straciła słuch w lewym uchu. Niestety, mimo wysiłków lekarzy gwiazda nigdy nie odzyskała do końca sprawności. Jak sama przyznała w wywiadzie, na szczęście szybko kończyła tego typu relacje. Nauczona doświadczeniem matki, wycofywała się, kiedy tylko mężczyzna zaczynał zachowywać się w niedopuszczalny sposób.

Przemoc domowa nadal bywa bagatelizowana, a ofiary nie otrzymują należytej pomocy. Historia Halle Berry pokazuje, że również znane osoby mogą stać się celem ataków i nie wolno lekceważyć ich wołania o ratunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA HALLE BERRY:

przemoc domowa
fot. pl.wikipedia.org

W domu Halle Berry miała miejsce przemoc domowa. 

przemoc domowa
fot. pl.wikipedia.org

Gwiazda była świadkiem, jak ojciec znęcał się nad jej matką. 

przemoc domowa
fot. screen z youtube.com extratv

Przemoc domowa miała miejsce również w dorosłym życiu Halle Berry. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do czego pasują szare botki? Stylizacje z szortami i spodniami, które będą wyglądać świetnie
  2. Gdzie pracuje Iga Lis? Córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa robi karierę w zagranicznej gazecie
  3. Gwiazdor Polsatu zginął tragicznie 16 lat temu. Osierocił 6-letnią córkę, dziś to piękna kobieta
  4. Kobieta przekuła uszy u kosmetyczki. Stało się coś niespodziewanego
  5. Jerzy Górski – IRONMAN, CÓRKA, ŻONA, FILMY

źródła: wprost.pl, wp.pl, pudelek.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.