W czwartek, 24 czerwca minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek poinformował, że od nowego roku szkolnego Ministerstwo Edukacji zaproponuje atrakcyjną formę edukacji dla uczniów. Będą to m.in. wyjazdy do miejsc pamięci, ośrodków kultury i nauki oraz muzeów.

Przemysław Czarnek podziękował wszystkim swoim koleżankom i kolegom za możliwość uchwalenia takiej ustawy. Od 1 września wszystko ma wrócić do tradycyjnego trybu nauki.

Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany w programie edukacji

Powrót uczniów do nauki stacjonarnej jest zależny od rozwoju sytuacji pandemicznej. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by plany odnośnie przywracania uczniów do szkół się zmieniły, jednak jeśli w Polsce nadmiernie rozwinie się wariant delta koronawirusa padną propozycje trybu nauki hybrydowej, o czym informował minister edukacji.

Na Twitterze Przemysława Czarnka pojawił się wpis, w którym zapowiedział nadchodzące zmiany w systemie edukacji oraz podziękował kolegom i koleżankom za taką możliwość. 

Pozostałą część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Dziękuję koleżankom i kolegom posłom za uchwalenie ustawy, która pozwala Ministerstwu Edukacji i Nauki na tworzenie programów ministra w obszarze edukacji. W nowym roku szkolnym zaproponujemy atrakcyjną formę edukacji dla uczniów – wyjazdy do miejsc pamięci, ośrodków kultury i nauki oraz muzeów – napisał Przemysław Czarnek.

Nowa forma edukacji dla uczniów

W czwartek na posiedzeniu Sejmu odrzucono uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o systemie oświaty i o finansowaniu zadań oświatowych. W związku z tym minister edukacji będzie posiadać prawo do ustanawiania programów i przedsięwzięć finansowych ze środków przeznaczonych na oświatę i wychowanie.

Przemysław Czarnek będzie upoważniony także do ustanawiania programów i przedsięwzięć, które będą ogłaszane przez ministra w Biuletynie Informacji Publicznej, jako komunikat.

Uwzględnione w nim zostaną przedmioty programu oraz podmioty upoważnione do uczestnictwa w nim, podane zostaną warunki do wzięcia udziału w programie, tryb naboru do programu, oraz szczegółowe kryteria oceny wniosków.

Zobacz zdjęcie:

Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany w systemie edukacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jarosław Kuźniar przeszedł znaczną metamorfozę. Już nie wygląda tak, jak kiedyś
  2. Nie żyje Sebastian Duda. Zmarł nagle w wieku 43 lat
  3. Polki się ucieszą. Niesamowite okazje w Rossmannie

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl