Przepowiednia ojca Pio o Janie Pawle II to jedna z największych legend, jakie wytworzyły się wokół tych postaci. Podobno podczas ich spotkania, ojciec Pio wyznał Karolowi Wojtyle prawdę o jego przyszłości. Czy w tej legendzie jest ziarnko prawdy?

Według legendy, podczas spotkania ojca Pio z Karolem Wojtyłą trzy lata po drugiej wojnie światowej, słynny mistyk powiedział trzydziestoletniemu Wojtyle, że w przyszłości zostanie głową kościoła. Przepowiednia ojca Pio się sprawdziła. Ile jednak prawdy jest w tym, że usłyszał ją z jego ust sam przyszły Jan Paweł II?

Przepowiednia ojca Pio

Karol Wojtyła spotkał się ze słynnym mistykiem tylko raz. Było to w 1948 roku, rok po śmierci ojca przyszłego papieża. Do spotkania doszło w San Giovanni Rotondo, po Wielkanocy. Kościół pustoszał, gdy młody Karol Wojtyła dotarł na miejsce. Zajrzał to zakrystii, gdzie ojciec Pio miał zwyczaj spowiadać mężczyzn. Nie zdążył jednak na spowiedź. Dwie wielkie postacie Kościoła zdążyły zamienić tylko kilka słów. Franciszkanin wcale jednak nie miał wygłosić proroctwa. 

Zapytany o to spotkanie po latach, już Jan Paweł II odpowiedział, że rozmawiał z mistykiem o jego stygmatach. Miał go zapytać, który z nich sprawia mu największy ból. Franciszkanin odpowiedział, że najbardziej odczuwa ranę na ramieniu, której nikt nie widzi. Co ciekawe, rana ta została przez ludzi odkryta dopiero po śmierci zakonnika.

Przepowiednia ojca Pio. Skąd wzięła się legenda?

Kiedy Ali Agca dokonał zamachu na papieża w 1981 roku, jedna z włoskich gazet zamieściła nagłówek „»Będziesz papieżem we krwi« – powiedział mu ojciec Pio”. Po tym artykule, spotkanie ojca Pio z polskim papieżem zaczęło obrastać legendą. Czy jednak przepowiednia ojca Pio o polskim papieżu miała kiedyś miejsce?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tak! Przepowiednia ojca Pio została przez niego wypowiedziana. Angelo Battisti wręczył stygmatykowi list od Karola Wojtyły. Mistyk poprosił, by Battisti przeczytał mu list na głos. Było to w roku 1962. Biskup krakowski, Karol Wojtyła prosił w swoim liście ojca Pio o wstawiennictwo za zdrowie matki czterech córek. Franciszkanin miał wtedy powiedzieć: „Angelino, jemu nie można odmówić. Zapewnij go, że będę się gorąco modlił za tę mamę”. Tydzień później, gdy przyszły papież „z dalekiego kraju” zadzwonił do matki czterech córek, okazało się, że nowotwór zniknął.

Przepowiednia ojca Pio jest legendą, w której jest więc ziarnko prawdy. Choć ciężko nazwać jego słowa proroctwem, można się domyślać, że stygmatyk beatyfikowany przez Jana Pawła II, wiedział o młodym Karolu Wojtyle coś, czego nie spodziewał się nikt.

Zobacz także:

  1. Jan Paweł II spóźnił się na ich ślub! Małżeństwo wspomina papieża w 14 rocznicę jego śmierci
  2. Papież Franciszek pokazuje sztuczkę z obrusem. Nikt się tego nie spodziewał
  3. Ciekawostki o chrześcijaństwie. 10 faktów, o których nie miałeś pojęcia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przepowiednia ojca pio
instagram.com/padre_pio_ukraine

Ojciec Pio był stygmatykiem.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Miłośnik starych piosenek i zapomnianych gwiazd. Zajmuje się również pisaniem piosenek i muzyką ilustracyjną do filmów. Marzy o skomponowaniu utworu dla Alibabek.