Przepowiednie dotyczące nieszczęść, które mają spaść na ludzkość, zazwyczaj pochodzą z wierzeń pradawnych ludów, niezwiązanych z kulturą europejską. Wielu badaczy doszukuje się urzeczywistnienia strasznych wizji praprzodków. W jednym z Kalendarzy 12 zwierząt niektórzy widzą przepowiednię aktualnej pandemii koronawirusa.

Przepowiednie pradawnych ludów zazwyczaj nie były zbyt łaskawe dla naszej rzeczywistości. W jednym z pradawnych kalendarzy niektórzy doszukują się wizji panującego obecnie koronawirusa.

Przepowiednia o chorobie

Kalendarz 12 zwierząt pochodzi z bliskiego wschodu i środkowej Azji. Według ustaleń portalu Ahval kalendarz powstał w 209 roku p.n.e. Jego autorami były starożytne plemiona pochodzenia tureckiego. Kalendarz zakładał na każdy rok konkretne zwierzę. Należy czytać go, sugerując się odpowiednim kluczem. 

Według obliczeń badaczy, rok 2020 według tego kalendarza jest rokiem szczura. Naukowiec Oğuzhan Türk  prowadzący badania we wschodniej Turcji, zauważył, że rok szczura przewidziany przez pradawne ludy zawiera w sobie przepowiednię epidemii, choroby dotyczącej płuc.

  1. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  2. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  3. Wakacje mogą zostać skrócone. Jest oficjalne stanowisko Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Przepowiednia, czy to prawda?

Naukowiec tłumaczy treść kalendarza. Otóż według jego przewidywań rok szczura będzie obfity w deszcze i grad, który może zniszczyć wiele miejsc na Ziemii. Pierwsza połowa roku będzie cierpiała na spory wzrost przestępczości. Turcy przewidywali trzęsienia Ziemii, pożary i plagi szarańczy.

Badacz doszukał się w pradawnym tekście przewidywań choroby, nazywanej: zatülcenb. Miałoby być to tłumaczone jako choroba opłucnej, kalendarz mówi, że zarażone osoby mają wszystkie objawy koronawirusa – wysoką gorączkę, dreszcze, kaszel, niewydolność oddechowa. 

Do znalezionych przepowiedni należy jednak podejść z dystansem. Wiele z nich miało symboliczne znaczenie i niekoniecznie to, co słowa znaczą dosłownie, mieli na myśli starożytni wróżbici. Pradawne ludy, doskonale znały zjawisko epidemii. Ich przypuszczenia z kalendarza wynikają z naturalnych przyczyn, zawierają zazwyczaj to, co stanowiło przedmiot ich strachu. Pożary, nad którymi nie umieli zapanować, grad i deszcz, który w nadmiarze niszczył ich uprawy i epidemia, która zawsze była dla nich przerażająca. W większości starożytnych przepowiedni właśnie takie zjawiska się przewijają.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przepowiednie
fot. unsplash.com/ Toa Heftiba

Starożytni pochodzący Azji Środkowej byli niezwykle utalentowani. Ich wiedza opierała się na astrologii, szczególnej obserwacji natury, obserwacji ruchu planet. Stąd powstała koncepcja kalendarza.

przepowiednie
fot. unsplash.com/Toa Heftiba

Niektórzy wierzą, że rok szczura i to, co się w nim wydarzy, zostało przepowiedziane ponad 2 tysiące lat temu. 

przepowiednie
Fot. _freakwave_, Pixabay

Według przepowiedni wirus miał się pojawić właśnie w tym roku. Sposobem na jego wyzdrowienie jest korzeń którejś z roślin wawrzynkowatych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramat we Włoszech wciąż trwa. Stwierdzono więcej ofiar śmiertelnych niż w Chinach
  2. Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 lat
  3. Woda może przenosić koronawirusa? Znamy stanowisko Sanepidu i WHO, nie ma wątpliwości
  4. Dziecko zakażonej koronawirusem 27-latki zmarłej na sepsę potrzebuje pilnej pomocy. Jego ojciec przeżywa trudne chwile
  5. Zarażony nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego ma nietypowe objawy. Poważne zaburzenia
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: o2.pl

Poprzedni artykułPielęgniarka wyznała, że zarabia 3,5 tys. Wiceprezes Lotosu: „Można zmienić pracę, nikt tej pani nie zmuszał”
Następny artykułGolden Retriever zobaczył swój ogon. Właściciel nagrał, co maluch z nim wyprawia, wideo jest hitem
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.