Każdego dnia grób Krzysztofa Krawczyka odwiedzany jest przez setki fanów, którzy pragną oddać hołd zmarłemu artyście. Dziś na Cmentarzu w Grotnikach pojawili się niecodzienni goście, którzy pragnęli podarować piosenkarzowi coś więcej niż tylko modlitwę, znicz i kwiaty. Dziewczynka wraz z ojcem zagrali na skrzypcach minikoncert, na którym zjawiło się kilkadziesiąt osób.

Tata i córka postanowili zaprezentować wymyśloną i skomponowaną przez dziewczynkę piosenkę, co wyraźnie spodobało się wszystkim zebranym wokół mogiły Krzysztofa Krawczyka. 

Minikoncert nad grobem Krzysztofa Krawczyka

Od momentu pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego nagrobek jest jednym z najchętniej odwiedzanych w całej Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. Popularny piosenkarz za życia zebrał setki tysięcy fanów w kraju i poza jego granicami.

Na miejscu dzieją się niesamowite rzeczy. Ludzie codziennie przynoszą znicze i kwiaty na nagrobek swojego idola. Warto przypomnieć, że na samym pogrzebie pojawiło się mnóstwo znanych osób, w tym m.in. premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki wraz z małżonką.

Od ostatniego pożegnania piosenkarza minął już tydzień, a nad jego grobem dzieją się niesamowite rzeczy. Dziś doszło do naprawdę wyjątkowej sytuacji. Amelia Skalska zjawiła się na cmentarzu w Grotnikach w towarzystwie swojego taty.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Przyjechali 100 km z miejscowości Sompolno, znajdującej się w województwie wielkopolskim. Dziewczynka, która na co dzień uczy się w szkole muzycznej, gdzie kształci swoją pasję i talent gry na skrzypcach, zagrała dwie piosenki: To, co dał nam świat oraz Barkę. Pierwsza z nich została skomponowana przez Amelkę.

 To Amelka wpadła na pomysł, żeby upamiętnić tę sytuację. Wymyśliła piosenkę – hymn: To, co dał nam świat, zaaranżowaliśmy ją i przyjechaliśmy tutaj zagrać. Córka jest uczennicą szkoły muzycznej na skrzypcach, ja skończyłem szkołę muzyczną na akordeonie i pianinie – powiedział dla Radia Łódź tata Amelki, Mariusz Skalski.

Grób Krzysztofa Krawczyka

Dziś w miejscu wiecznego spoczynku legendarnego polskiego muzyka można znaleźć liczne przedmioty, przynoszone przez ludzi. Liczne wiązanki, fotosy, o zniczach nie wspominając, tylko oddają szacunek, jakim cieszył się Krzysztof Krawczyk.

Obecnie możliwość podejścia do grobu artysty jest możliwa jedynie od boków, ponieważ od frontu ustawione są rzędy zniczy. Fani przynoszą również różne wiersze.

Bez wątpienia pomysł Amelki i jej taty był znakomity, a ludzie byli wyraźnie usatysfakcjonowani ich pomysłem. Przypomnijmy, że Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, dwa dni po tym jak opuścił szpital, gdzie przebywał w związku z przebytym koronawirusem. Uroczystość pogrzebowa została wyemitowana w Telewizji Polskiej.

Zobacz zdjęcie:

fot. screen z art. onet.pl, z dnia 17.04.2021 r. ,,Nastoletnia skrzypaczka i jej tata zagrali w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi”

Młoda dziewczyna zagrała koncert na skrzypcach nad grobem Krzysztofa Krawczyka.

Link do artykułu oryginalnego:

Nastoletnia skrzypaczka i jej tata zagrali w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułZostawił żonę, bo przestała mu się podobać. Rok później przypadkiem spotkał ją na ulicy
Następny artykułZdumiewające sceny w TVN, Agacie Rubik puściły nerwy. „Dlaczego mnie nie obroniłeś?”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl