Przychodnia lekarska pomału wraca do swojej standardowej pracy. Od momentu rozluźnienia obostrzeń zostają realizowane wizyty, w pierwszej kolejności pacjentów, którzy pierwotnie u specjalistów mieli się pojawić w marcu i kwietniu. Czas oczekiwania na wizytę może być wydłużony. W przychodniach obowiązują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa.

Jeśli zastanawiacie się, czy wasza przychodnia prowadzi już stacjonarne wizyty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest. Wciąż jednak praktykowane są teleporady, które są najbezpieczniejszym pierwszym kontaktem z lekarzem. 

Przychodnia specjalistyczna – wracają stacjonarne wizyty

Specjalistyczne poradnie cały czas prowadziły możliwość konsultacji przez telefon. Jeśli wywiad lekarski wykazywał, że sytuacja może być bardzo poważna, można było zgłosić się na badanie lub wizytę u specjalisty. W tej chwili takie obostrzenia są pomału wycofywane. Zaczynają być realizowane wizyty zaplanowane na marzec czy kwiecień.

Jednak każdy gabinet obowiązuje zachowanie zasad bezpieczeństwa. Pacjenci nie mogą w skupisku czekać na korytarzu. Gabinet po wizycie pacjenta musi zostać odkażony i przewietrzony. Procedury, choć konieczne, nie ułatwią sprawnej realizacji wizyt lekarskich.

  1. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść
  2. Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień
  3. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Rzecznik rządu podał szczegóły, wszystko już jasne

Czy można zgłaszać się na zabiegi do szpitala?

Szpitale także zaczęły przyjmować pacjentów na zabiegi i planowane operacje. Do tej pory z takich zabiegów mogły korzystać osoby uprzywilejowane. Oczywiście w pierwszej kolejności będą realizowane te, które były zaplanowane na marzec i kwiecień. Przed przyjęciem do szpitala będziemy musieli poddać się wywiadowi epidemicznemu.

Zostanie nam zmierzona temperatura, będziemy musieli oświadczyć, że nie mieliśmy żadnego kontaktu z osobą zakażoną lub przebywającą na kwarantannie. Dwa dni przed przyjęciem na oddział zostaną przeprowadzone nam testy na obecność koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przychodnia
pixabay.com/ Alterfines

Badania lekarskie muszą odbywać się według ścisłych norm bezpieczeństwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy
  3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
  4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
  5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
  6. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułZnoszenie obostrzeń się opóźni? Polacy przestają przestrzegać przepisów bezpieczeństwa
Następny artykułOburzające nagranie trafiło do sieci. Jest Kurdej-Szatan, Wieniawa i Dowbor, internauci zniesmaczeni
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl