Przychodnia rodzinna w każdym mieście jest jednym z najbardziej obleganych miejsc. Szczególnie dzieje się tak w okresie chorobowym między jesienią a zimą. Z uwagi na zaostrzone restrykcje w kraju wiele placówek jest zamkniętych i działa na zasadzie teleporad. Waszym zdaniem powinny być w dalszym ciągu otwarte dla wszystkich?

Koronawirus nie odpuszcza, wielu ludzi choruje, a lekarze często proponują wizyty w formie teleporad. Oczywiście wielu ludzi woli, by kontrole lekarskie odbywały się na normalnych, tradycyjnych zasadach, inni zaś preferują wcześniej wspomniany sposób konsultacji. Uważacie, że przychodnia lekarska powinna w każdym mieście działać normalnie?

Czym są teleporady?

Teleporady są konsultacjami lekarskimi, które mają zastąpić tradycyjny model wizyt u lekarza na czas trwania pandemii koronawirusa. Takie rozwiązanie ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Jednak wielu ludzi jest bardzo negatywnie nastawiona do tego typu konsultacji. Ich zdaniem lekarze bez względu na wszystko powinni przyjmować pacjentów i pomagać w normalny sposób.

Inni zaś rozumiają lekarzy i popierają wspomniany sposób kontaktu, ponieważ uważają, że poza osłuchaniem mogą usłyszeć to samo, co na miejscu w gabinecie, a receptę otrzymać drogą elektroniczną. A wy jesteście zwolennikami teleporad?

Czy przychodnia rodzinna powinna być otwarta w dobie koronawirusa?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ z uwagi na istniejące ryzyko zakażenia każda placówka może zostać w jednym momencie zamknięta. Jeśli w którejś z przychodni pojawiłby się pacjent z koronawirusem, lekarze, bądź pielęgniarki zostaliby objęci obowiązkowymi kwarantannami.

Natomiast warto zwrócić uwagę również na to, że pacjenci, będący poważnie chorymi i wymagający wizyty u lekarza, często muszą się liczyć z tym, że taka wizyta będzie niemożliwa. Może się również zdarzyć, że lekarz będzie mógł przyjąć pacjenta tylko na zasadzie wizyty domowej, co często jest dodatkowo płatne.

Zatem pojawia się teraz pytanie, czy każda przychodnia powinna funkcjonować normalnie i być otwarta dla wszystkich? Jakie jest wasze zdanie?

Poprzedni artykułStanie się już 21 października o godzinie 10.00. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać
Następny artykułPilnie poszukują osób po 30. roku życia. Chodzi o około 1000 jednostek, sprawa jest bardzo poważna
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.