Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje gwiazdor „Przyjaciół”. Uwielbiany aktor zmagał się z poważną chorobą
Martyna Derdak
Martyna Derdak 07.12.2019 13:53

Nie żyje gwiazdor „Przyjaciół”. Uwielbiany aktor zmagał się z poważną chorobą

Friends
Maddox e MachoCarioca, Public domain, via Wikimedia Commons

Przyjaciele były serialem, który przyniósł mu międzynarodową rozpoznawalność. Nagła śmierć uwielbianego aktora pozostawiła jego fanów w ogromnej rozpaczy. Gwiazdor przegrał walkę z chorobą w piątek.  

Artysta był, także zdobywcą nagrody Tony i Emmy. Największą popularność zdobył jednak, dzięki serialowi Przyjaciele. Trzeba przyznać, że jego dorobek filmowy jest naprawdę inspirujący.

Kim był Ron Leibman?

Ron Leibman urodził się w 11 października 1937 roku, Nowym Jorku. To jeden z popularniejszych amerykańskich aktorów i scenarzystów. W wieku 32 lat poślubił aktorkę Lindę Lavin, jednak małżeństwo postanowiło się rozwieść. W 1983 roku wziął ślub z Jessicą Walter, z która następnie zagrał w jednym z odcinków serialu Prawo i Bezprawie.

Prócz wielu wyjątkowych ról, znany był, także z telewizji. Artysta zagrał w wielu popularnych amerykańskich serialach, takich jak: The Edge of Night, Napisała: Morderstwo, Ocean Spokojny, Central Park West, Kancelaria adwokacka, Rodzina Soprano i Archer.

Największą sławę przyniosła mu rola w serialu Przyjaciele

Najpopularniejszą postacią, którą udało mu się zagrać, była ta w serialu Przyjaciele. Mężczyzna wcielił się tam w dr. Leonarda Greena, czyli ojca Rachel, którą zagrała Jennifer Aniston. Trzeba przyznać, że chociaż rola była epizodyczna i wystąpił w kilku odcinkach, grał dość znaczącą postać.

Ron Leibman otrzymał, także nagrodę Emmy za rolę  Martina Kaza Kazinskyego w show Kaz. Wcielił się tam w skazanego przestępcę, który ma polskie pochodzenie. W tym samym roku zagrał w Norma Rae u boku samej Sally Field.

Mężczyzna mógł również pochwalić się nagrodą Tony, którą otrzymał w 1993 roku za rolę prawnika Roya Cohna w sztuce Tony’ego Kushnera Anioły w Ameryce.

Przyczyna śmierci sławnego aktora jeszcze nie jest potwierdzona. O śmierci artysty poinformował Deadline. Jak podaje serwis, powodem zgonu mogły być powikłania towarzyszące zapaleniu płuc. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przyjaciele

Ron Leibman znany jest w szczególności z roli w serialu Przyjaciele.

przyjaciele

W serialu zagrał ojca Rachel, czyli Jennifer Aniston.

przyjaciele

Mężczyzna na swoim koncie ma wiele kultowych ról.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz
  2. Michał Wiśniewski opublikował wiadomości z DDTVN. ”TVN jest bezczelny”
  3. Córka Bogusława Lindy wyrosła na piękną kobietę. Kim jest i czym się zajmuje?
  4. Anna Maria Jopek zagrała w kultowym serialu ”Wikingowie” Wielki międzynarodowy sukces
  5. Czarna seria nagłych tragedii gwiazdorów „Big Brothera”. Niestety, Dzięcioł nie jest jedyny

źródło: onet.pl