Przyjaciółka Anny Jantar szczerze opowiedziała o dniu katastrofy lotniczej z 1980 roku, w której zginęła słynna piosenkarka. Przeczuwała, że wydarzy się coś złego? W aurze było coś dziwnego i niepokojącego – mówiła Halina Frąckowiak, cytuje fakt.pl.

Halina Frąckowiak, bliska przyjaciółka tragicznie zmarłej Anny Jantar nie mogła pogodzić się z jej śmiercią. W dniu katastrofy nie było jej w Warszawie, ale długo myślała o piosenkarce i jej locie. Po jej śmierci napisała wyjątkową piosenkę.

Przyjaciółka Anny Jantar o dniu katastrofy

Halina Frąckowiak przyjaźniła się z Anną Jantar. Zawsze doskonale się rozumiały i świetnie czuły się w swoim towarzystwie. 14 marca 1980 roku kobieta była nad Zalewem Szczecińskim, czekała na powrót piosenkarki ze Stanów Zjednoczonych. Niestety, do kolejnego spotkania przyjaciółek nigdy nie doszło.

– W aurze było coś dziwnego i niepokojącego zarazem. […] Patrząc w niebo, pomyślałam, że Ania już leci ze Stanów. Bo bardzo na nią czekałam. Później mi ktoś powiedział, że w Warszawie rozbił się samolot. Wieczorem dowiedziałam się, że to ten, którym leciała Ania – mówiła Halina Frąckowiak, cytuje Fakt.

przyjaciółka
instagram.com/natalia.kukulska

W rozmowie z Polskim Radiem Halina Frąckowiak wyznała, że trudno jej mówić o najlepszej przyjaciółce w czasie przeszłym. Wspomina ją jako niezwykle życzliwą osobę, a jej śmierć sprawiła jej ogromny ból. Do dziś robi wszystko, aby świat nie zapomniał o Annie Jantar.

Kim jest Halina Frąckowiak?

Halina Frąckowiak jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Urodziła się w Poznaniu, na scenie debiutowała w 1963 roku podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Udało jej się znaleźć w Złotej Dziesiątce. Była wielokrotnie nagradzana podczas licznych festiwali, zdobyła kilka nagród w Opolu.

przyjaciółka
fot. screen z youtube.com Telewizja Republika

Halina Frąckowiak pracowała z zespołami takimi jak Tony, Takty, Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. Karierę solową zaczynała w 1972 roku. Nagrała ponad 20 płyt i kaset, koncertowała w wielu miejscach na świecie. Po śmierci Anny Jantar napisała piosenkę Anna już tu nie mieszka, dedykowaną zmarłej wokalistce. Do dziś chętnie wspiera konkursy i nagrody jej imienia. Śpiewała utwory takie jak Tam, gdzie lekki wieje wiatr, Papierowy księżyc, Julio nie bądź zła czy Panno pszeniczna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Karol: „Mamy 1 dziecko, a moja żona to zapuszczona krowa bez ambicji. Już niedługo mocno się zdziwi”
  3. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn
  4. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  5. Mężczyzna chciał zgwałcić 10-latkę. Załatwiła go tak, że do końca życia będzie odczuwał ból
  6. Rodzina zamknęła się w piwnicy i siedziała tam przez 9 lat. Powód jest zatrważający
Poprzedni artykuł8-latka zmarła na rękach matki. Tragiczny wypadek w Poznaniu
Następny artykułJako nastolatek przez lata był prześladowany w szkole. 20 lat później dostaje wiadomość
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.