Przyjaźń damsko-męska to jedno z bardzo zastanawiających zjawisk. Wielu ludzi twierdzi, że coś takiego w ogóle nie może się udać. Inni zaś uważają, że bez takiej przyjaźni nie mogliby żyć. W dzisiejszych czasach istnieje wiele teorii mówiących, że takie przyjaźnie są szkodliwe lub nie do końca prawdziwe. A czy Ty wierzysz w taką przyjaźń?

Przyjaźń damsko-męska jest jednym z przedmiotów sporów w dzisiejszych czasach. Warto zwrócić uwagę, że ludzie będący zwolennikami takich przyjaźni bardzo często pozostają na długi czas w takich relacjach. Nie sposób jest to zauważyć. Zachodzi zatem pytanie, czy jest to bardziej szkodliwe, czy też może korzystne? A czy Ty wierzysz w przyjaźń damsko-męską?

Przyjaźń damsko-męska – hit czy mit?

Damsko-męskie przyjaźnie to w dzisiejszych czasach bardzo często spotykane zjawiska. Wiele osób wchodzi w strefę tzw. friendzone, który oznacza, że kobietę i mężczyznę nie wiąże nic poza relacją koleżeńską lub przyjaźnią. W takich relacjach są głównie osoby, które znają się od wielu lat, żyją ze sobą za pan brat, lub nie mogą sobie wyobrazić innych wzajemnych relacji. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, jednak istnieją jej przeciwnicy.

Ludzie będący przeciwni przyjaźni damsko-męskiej uważają, że jest ona niemożliwa, choćby dlatego, że jedna z osób może się zbytnio zaangażować w znajomość i poczuć coś więcej niż zwykłą przyjaźń. Druga osoba może czuć coś całkowicie przeciwnego, więc gdy emocje się skumulują, a uczucia wyjdą na jaw, oboje mogą się nawzajem skrzywdzić. Zatem warto się zastanowić czy przyjaźń damsko-męska to hit, czy już mit?

Plusy i minusy przyjaźni damsko-męskiej

Za zdecydowany plus takiej przyjaźni można uznać wzajemne wsparcie i poznawanie poglądów widzenia różnych spraw z dwóch stron. Wówczas można wysnuć wiele wniosków, a przy tym także wiele się nauczyć. Dodatkowo cenne jest tutaj zrozumienie i chęć pocieszania.

Natomiast za minus można uznać wcześniej wspomnianą możliwość zaangażowania, a także, chcąc lub nie, opinie innych. Wielu ludzi krzywo patrzy się na takie przyjaźnie, ponieważ twierdzą, że odciągają one zainteresowanie innych potencjalnych partnerów. Poza tym istnieje twierdzenie, że w dzisiejszych czasach bardzo ciężko o bezinteresowność.

A czy Ty wierzysz w przyjaźń damsko-męską?

Poprzedni artykułWeszła do sypialni i nakryła męża z przyjaciółką. Już po 5 minutach żałował, nigdy nie zapomni zemsty żony
Następny artykułTragiczna wiadomość. Wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.