Pałac Buckingham poinformował w wydanym oświadczeniu, że brytyjska monarchini Elżbieta II nie weźmie udziału w niedzielnych obchodach Niedzieli Pamięci. Przyczyną ma być uraz pleców, którego doznała. To kolejna nieobecność królowej w ostatnim czasie, która powiązana jest z problemami zdrowotnymi.

Elżbieta II nieobecna na kolejnym wydarzeniu

Zgodnie z przekazanym komunikatem monarchini była „rozczarowana”, za radę lekarzy postanowiła jednak zrezygnować z udziału w uroczystościach tak zwanej Niedzieli Pamięci – upamiętniającej brytyjskich żołnierzy poległych na frontach.

– Po urazie pleców królowa z wielkim żalem zdecydowała dziś rano, że nie będzie mogła uczestniczyć w uroczystościach – napisano w oświadczeniu.

Obecność królowej przy Cenotaphie w Londyniu miała być jej pierwszym publicznym wystąpieniem od kilku tygodni. W ostatnim czasie Pałac informował bowiem o odwołaniu szeregu wydarzeń z udziałem królowej, między innymi uczestnictwa w szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow.

Noc 20 października Elżbieta II spędziła w szpitalu (był to pierwszy tego typu pobyt od 8 lat). Lekarze mieli zalecić jej ograniczenie obowiązków oraz odpoczynek do połowy listopada.

W kwietniu brytyjska monarchini skończyła 95 lat. 6 lutego będzie zaś obchodzić 70. rocznicę wstąpienia na tron.

Źródło: BBC

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Straż Graniczna opublikowała nagranie. Pokazali, do czego doszło w nocy
  2. Richardson i Wojterkowski pokazali dzidziusia. „Przedstawiamy państwu Oliviera”
  3. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN poinformował o liczbie zakażeń w kraju

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl