Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykra wiadomość wypłynęła do sieci. Lech Wałęsa jest w szpitalu „To poważna sprawa”, jego stan jest niepokojący
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.08.2021 11:56

Przykra wiadomość wypłynęła do sieci. Lech Wałęsa jest w szpitalu „To poważna sprawa”, jego stan jest niepokojący

Lech Wałęsa
Wikimedia Commons/Jarle Vines

Lech Wałęsa znowu trafił do szpitala! Smutna wiadomość obiegła media, kiedy o fakcie poinformował dyrektor jego biura. Teraz były prezydent sam powiedział, na co jest chory.

Lech Wałęsa to jedna z najważniejszych postaci w historii Polski. Legenda „Solidarności„, laureat pokojowej nagrody Nobla, pierwszy prezydent Polski po czasach PRL-u. Brał udział w obradach słynnego Okrągłego Stołu i uczestniczył we wprowadzaniu transformacji ustrojowej.

W ostatnich latach Lech Wałęsa aktywnie udziela się w mediach społecznościowych i głośno mówi o swoim sprzeciwie wobec polityki PIS-u. Czy to stres, wywołany przez te aktywności wywołał chorobę u byłego prezydenta?

Wałęsa w szpitalu w Gdańsku

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dziennikarze „Faktu” dotarli do informacji, że wizyta nie była wcześniej planowana. Dyrektor biura Wałęsy, Marek Kuczmar, mówi, że to „poważna sprawa”.

Wałęsa był już w szpitalu w tym roku. W marcu miał zabieg wymiany baterii w rozruszniku serca, po tym, jak jego stan niespodziewanie się pogorszył.

Marek Kuczmar nie chciał podać szczegółów na temat powodów obecności Wałęsy w szpitalu, ale lider „Solidarności” sam rozwiał wątpliwości. Poinformował na swoim profilu na Facebooku, że trafił na leczenie z powodu stopy cukrzycowej:

– I znowu w szpitalu, stopa cukrzycowa.

Życzymy panu Lechowi Wałęsie dużo zdrowia!

Post Lecha Wałęsy o pobycie w szpitalu:

Źródło: Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Krzysztof Jackowski miał wizję. Twierdzi, że PiS niedługo odda władzę