Magda Gessler przekazała przykre wyznanie, które dotyczy jej dzieciństwa. Gwiazda „Kuchennych rewolucji” przyznała, że była bita przez swoją mamę po rękach. Wszystko po to, aby mała Magda Gessler nie przytyła.

Magda Gessler jest jednym z największych autorytetów kulinarnych w naszym kraju. Jednak można ją zobaczyć nie tylko w „Kuchennych rewolucjach”. W Wielką Sobotę został wyemitowany program „Drugie śniadanie mistrzów”, w którym u boku Magdy Gessler mogliśmy zobaczyć między innymi Roberta Makłowicza, Michała Rusinka, Andrzeja Grabowskiego.

Uczestnicy show opowiadali o zwyczajach, jakie panowały w ich domach, jeżeli chodzi o zachowanie przy stole. Restauratorka opowiedziała, że była bita przez swoją mamę po rękach, kiedy tylko sięgała po chleb.

Magda Gessler nie mogła jeść chleba

Choć może wydać się to abstrakcyjne, to mama Magdy Gessler bardzo uważała, aby jej córka nie jadła chleba. Wszystko dlatego, że przykładała ogromną uwagę do wagi przyszłej restauratorki. Warto jednak zaznaczyć, że Magda Gessler nie miała problemów z wagą, kiedy była dzieckiem.

Jak sama przyznała, w dzieciństwie była bardzo szczupła, podobnie jak jej córka Lara. Jednak mimo to, mama Magdy Gessler usilnie starała się, aby dziewczynka nie przybrała na wadze. Oferowała jej nawet pieniądze za każdy zrzucony kilogram.

 – Nie wolno było jeść mi chleba, bito mnie po rękach. Ja byłam bardzo szczupła tak jak Lara. Mama do mnie mówiła, że jeżeli schudnę kilogram, to będzie mi płaciła za kilogram schudnięcia tyle, ile się płaciło za kilogram cielęciny – wyznała Magda Gessler.

Warto wspomnieć, że tego typu naciski ze strony rodziców mogą doprowadzić u dziecka do pojawienia się zaburzeń w odżywianiu. Oczywiście dbanie o to, aby nasza masa ciała była prawidłowa, może nas uchronić przed wieloma chorobami, jednak jak we wszystkim, tak i w kwestii odchudzania trzeba znać umiar.

Co ciekawe, babcia Magdy Gessler przejawiała zupełnie odwrotne tendencje niż mama przyszłej restauratorki. Gwiazda TVN opowiedziała również o tym, że jej babcia zawsze pilnowała, aby dzieci zjadały wszystko, co miały na talerzach. Natomiast mama Magdy Gessler zawsze powtarzała, aby zostawiać 1/4 posiłku, ponieważ zjadanie do końca jest nieeleganckie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Plejada.pl

Poprzedni artykułKtóry z braci dokonał napadu? Jeden szczegół mówi wszystko, ale tylko 3% ludzi go zauważa
Następny artykułJutro rząd przekaże Polakom ważną wiadomość, chodzi o obostrzenia. Znamy szczegóły