Przyprawy służą do wzbogacenia smaku najbardziej wyrafinowanych potraw na stole kuchennym. Wiele z nich ma także ogrom właściwości leczniczych. Oprócz tego, że przyspieszają metabolizm, wzmacniają również odporność. Nie wszystkie działają jednak korzystnie. Jeśli używasz cynamonu, wiedz, że to alergen, który niekorzystnie wpływa na wątrobę i nerki.

Trudno wyobrazić sobie dobre danie bez odpowiedniej przyprawy, która wzbogaci jego smak. Niektórzy preferują ich niewielkie ilości, a inni z kolei są zwolennikami intensywnych potraw. Należy jednak wiedzieć, że nadmiar niektórych z nich, może wpływać niekorzystnie na zdrowie. 

Cynamon obciąża wątrobę i nerki

O tym, że sól kuchenna jest nazywaną białą śmiercią, wiedzą chyba wszyscy, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że cynamon może być równie szkodliwy!

Przyprawy, które dostajemy w dyskontach, nie zawsze są oryginalne, o czym należy pamiętać. Tak jest i w tym wypadku, ponieważ cynamon, który zazwyczaj kupujemy w sklepie to odmiana kasja, która zawiera substancję szkodliwą dla wątroby i nerek. Warto również dodać, że jest to silnie uczulający alergen!

  1. Emerytura gwiazdy „Plebanii” brzmi jak ponury żart. Pandemia tylko wszystko pogorszyła
  2. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Śmierć nadeszła nagle, gwiazda TVP poinformowała o stracie najbliższej osoby
  3. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”

Przyprawy szkodzące zdrowiu

Rozmaryn, który najczęściej jest używany do podkreślania smaku mięs, powinny unikać kobiety w ciąży. Należy on bowiem do grupy przypraw, które zawierają kwas salicylowy, który nawet w niewielkich dawkach może powodować uszkodzenie płodu lub poronienie. 

Przyprawy takie jak gałka muszkatołowa używane w małych ilościach, posiadają liczne właściwości lecznicze. W dużych dawkach natomiast gałka działa jak narkotyk. Może ona wywoływać silny niepokój, senność, a nawet omamy i halucynacje. 

Pamiętaj, że odpowiednie dobranie przypraw sprawi, że każde danie będzie wyśmienite. Z naszej strony polecamy Ci przepis na wegetariańskie kotleciki!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przyprawy
Fot. pixabay.com/TheoCrazzolara

Cynamon może obciążać wątrobę i nerki.

przyprawy
Fot. pixabay.com/babawawa

Niektóre przyprawy w dużych ilościach szkodzą zdrowiu.

przyprawy
Fot. pixabay.com/monicore

Nie należy zapominać jednak o ich właściwościach leczniczych. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wybuchło ognisko koronawirusa na Mazowszu. Niepokojące informacje ze szpitala w Radomiu
  2. Gigantyczna szansa dla polskiej granicy. Może mienić wiele
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Żółte alarmy w trzech województwach, już się zaczęło. Może być niebezpiecznie, eksperci IMGW ostrzegają

Źródło: tipy.interia.pl

Poprzedni artykułZ żoną Borysa Szyca nie jest dobrze. Ostatnie dni były dla niej i dziecka wyjątkowo ciężkie
Następny artykułPremier Morawiecki potwierdził. Od soboty można robić rzecz, na którą czekała większość z nas
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.