Psy to ogromna odpowiedzialność, a w czasach panującej epidemii nawet nasi czworonożni pupile nie mają łatwo. Czy w świetle nowych obostrzeń, zostaniemy ukarani grzywną za spacer z psem? Słowa policjantki nie pozostawiają wątpliwości. 

Wraz z pierwszym dniem kwietnia, w Polsce pojawiły się zaostrzone ograniczenia i nowe zakazy, których wprowadzenie ma zahamować rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niektóre regulacje wciąż nie dla wszystkich są jasne, a ich złamanie może nas słono kosztować. Jeżeli nie zastosujemy się do wprowadzonych przepisów, możemy zapłacić karę od 5 do 30 tysięcy złotych. Czy możemy wyprowadzać psy bez obawy o otrzymanie mandatu?

Czy za spacer z psem można dostać mandat?

Za spacer z psem nie można dostać mandatu, chyba że złamiemy podczas niego pozostałe ograniczenia. Jeżeli musimy wyprowadzić naszego czworonożnego przyjaciela, należy wiedzieć jak i kiedy możemy to zrobić. W przeciwnym razie istnieje spore prawdopodobieństwo, że zostaniemy ukarani grzywną.

– Cały czas obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez ważnej życiowej potrzeby. Taką ważną potrzebą jest wyprowadzenie psa, więc spacer z psem nie jest zabroniony. Apelujemy jednak o to, żeby te spacery były możliwie jak najkrótsze – tłumaczy mł. asp. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji, na łamach internetowego portalu radia Eska.

– Pouczamy jednak wszystkich, że wszelkie długie wycieczki i spacery nie są wskazane i jeśli funkcjonariusze zauważą, że łamane są przepisy, na pewno będą wyciągali konsekwencje – dodała funkcjonariuszka. 

Jak i kiedy więc wyprowadzać psy, by spacer nie zakończył się grzywną w wysokości od 5 do nawet 30 tysięcy złotych?

  1. Okazuje się, że koronawirus uszkadza nie tylko płuca. Porażające słowa profesora Witkowskiego
  2. Mężczyzna pod Biedronką nagle osunął się na ziemię i umarł. Reakcja świadków zdumiewa
  3. Ojciec córki Kasi Kowalskiej zostawił ją. Ola wyjawiła smutną prawdę o swoim tacie, greckim artyście

Gdzie i kiedy można wyprowadzać psy?

Ponieważ, decyzją rządu, większość parków jest zamknięta, policjanci patrolują ich okolice alby upewnić się, czy nikt nie łamie nowych zakazów. Jak wyprowadzać psy, by nie dostać grzywny? By nie dostać grzywny, psy wyprowadzamy na krótkie spacery, najlepiej w obrębie własnego domu

Należy pamiętać, że na spacer z psem wychodzimy w pojedynkę, a odległość między pieszymi musi wynosić 2 metry. Ze względu na nowe ograniczenia ruchu, psy nie mogą być również wyprowadzane przez osoby niepełnoletnie – w takich przypadkach, dziecku poniżej 18. roku życia musi towarzyszyć rodzic lub opiekun. Rodzina podczas wspólnego spaceru z psem również musi stosować się do zachowania dwóch metrów odległości, wyjątkiem są dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia. 

Każda sytuacja będzie indywidualnie rozpatrywana przez policję a łamanie zakazu zgromadzeń i lekceważenie nowych zaleceń ministerstwa, pod pretekstem spaceru z psem, będzie surowo karane

ZOBACZ ZDJĘCIE:

psy
Fot. MabelAmber, Pixabay

Psy muszą być wyprowadzane przez swoich właścicieli, jednak jeżeli podczas spaceru złamiemy inne zakazy, musimy liczyć się z konsekwencjami. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  2. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy
  3. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko
  4. Zmiany w funkcjonowaniu aptek i stacji benzynowych. Dotyczą je inne zasady niż sklepów
  5. „Medyczna strefa wojny” Pokazano, co naprawdę dzieje się na szpitalnych korytarzach
  6. Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewał

źródło: eska.pl

Poprzedni artykułKobieta usiadła na „złej” ławce w kościele. Zaraziła się koronawirusem
Następny artykułŻona dowiedziała się o zdradach męża. „Teraz okazało się, że ukrywał przede mną coś jeszcze”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.