Psy oddawane za darmo na platformie sprzedażowej OLX, mogą okazać się wierutnym kłamstwem. Aż ciężko uwierzyć w to, czego dopuszczają się właściciele wystawianych na sprzedaż psiaków. Nie dajcie się nabrać na podstępne zagrywki niektórych sprzedawców. Tytuł ogłoszenia może okazać się jedynie chwytem marketingowym. 

OLX jest jedną z najpopularniejszych platform sprzedażowych w Polsce. Każdego dnia wiele osób zamieszcza tam ogłoszenia, chcąc sprzedać, bądź kupić przeróżne przedmioty, czy nawet zwierzęta. Jednak część z nich to masa kłamstw, którymi karmią sprzedawcy potencjalnych klientów. 

Psy za darmo z OLX

Na platformie OLX z pewnością niejednokrotnie spotkaliście się z ofertami typu psy za darmo czy oddam szczeniaka w dobre ręce za darmo. Okazuje się, że dopisek za darmo, ma tylko zachęcić potencjalnego klienta, aby otworzył i zapoznał się z ogłoszeniem, którego treść, całkowicie różni się od tego, na co wskazuje tytuł. 

Jeden z użytkowników tego serwisu, postanowił podzielić się swoją historią, którą przytoczył portal kochamyzwierzaki.pl. Mężczyzna od jakiegoś czasu chciał przygarnąć jakiegoś psa, zatem swoje poszukiwania rozpoczął od OLX. Kiedy przeglądał oferty psów za darmo, jedno z nich przykuło jego uwagę. Oferowany pies idealnie spełniał jego wymagania i według tytułu ogłoszenia, nie trzeba było za niego płacić.

  1. Zwierzęta mogłyby nas uczyć o przyjaźni. Zasługują na serduszko?
  2. Nasza czytelniczka ma najbardziej puszystego psa na świecie? Zdjęcia chow chowa zaskakują
  3. Kot postanowił zrobić właścicielowi psikusa. Musiała interweniować straż pożarna

Kłamstwa sprzedawców na OLX

Tytuł ogłoszenia był tylko dobrym haczykiem na kolejnego klienta. Użytkownik platformy został wprowadzony w błąd, o czym dowiedział się, dopiero po skontaktowaniu się ze sprzedającym. Ogłoszenie od razu wzbudziło jego podejrzenia, gdyż było dodane 10 grudnia, co automatycznie nasuwa pytanie dlaczego pies, który jest za darmo, tak długo nie może znaleźć domu?

[…] jak postanowiłem się zapytać o odbiór „za darmo”, to wtedy sprzedający odparł że 500 […] Niestety, ale takich ogłoszeń jest pełno na olx, gdzie ludzie wystawiają psiaki „za darmo”, a potem oczekują pieniędzy – pisał użytkownik OLX jak cytuje kochamyzwierzaki.pl.

Zwierzęta w porównaniu do niektórych ludzi potrafią zachować się bardziej przyzwoicie, zachęcamy do zapoznania się z historią bohaterskiego golden retrievera, od którego nie jeden człowiek mógłby się wiele nauczyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

psy
Photo by Chris Leipelt on Unsplash

Ogłoszenia obiecujące psy za darmo, niekoniecznie są zgodne z prawdą. 

psy
fot. pixels.com @Torsten Dettlaff

Sprzedawcy stosują banalny chwyt marketingowy, aby zachęcić do zapoznania się z ich ofertą. 


 

W związku, z coraz większą liczbą podobnych przypadków OLX nagrał krótki spot, który zaleca, aby nie pisać, że oddajemy coś za darmo, kiedy chcemy to sprzedać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile widzisz psów? Konkretne wyniki mówią o twoim mentalnym wieku
  2. Plastikowe pudełko leżało pod siatką. Gdy pracownicy schroniska je otworzyli, zamarli
  3. Kto pochwali się swoim pupilem?
  4. Myślała, że przygarnęła zwykłego kota. Prawda zwaliła ją z nóg
  5. Właściciel chciał przestraszyć swojego psa. Spojrzenie husky mówi samo za siebie
  6. Nie czują bólu, dożywają kilkudziesięciu lat. W Gdańskim ZOO narodziły się baśniowe stworzenia

Źródło: kochamyzwierzaki.pl 

Poprzedni artykułKto pamięta „Tele-Echo”? Ona prowadziła najdłuższy talk-show świata
Następny artykułBardzo smutna wiadomość, nie żyje chłopiec. Winny okazał się ojciec
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.