Psy i koty zazwyczaj nie dogadują się najlepiej, a przynajmniej taki jest stereotyp. W rzeczywistości bywa inaczej. Okazuje się, że czasami mogą być najlepszymi przyjaciółmi! Co więcej, widywaliśmy już przypadki, w których jeden gatunek pomagał drugiemu w wychowywaniu młodych. Jak jednak te golden retrievery i husky zareagują na nowo narodzone kocięta?

Pies i kot w jednym domu to coraz częściej spotykane zjawisko. Okazuje się, że jeśli tylko odpowiednio o to zadbamy, te zwierzaki mogą żyć na dobrej stopie. Dużo łatwiej niż wprowadzić nowego psa do domu z dorosłym kotem będzie przedstawić mieszkającemu już z nami psu kocięta. Taka właśnie sytuacja została uwieczniona na nagraniu. Spodziewalibyście się, że psy tak zareagują?

Psy otoczyły małe kotki

W tym domu zawsze było pełno zwierząt — dwa golden retrievery, husky i dwa koty. Te ostatnie właśnie zostały rodzicami. Właściciele dbali o to, żeby oba gatunki zawsze miały dobry kontakt, toteż bez obawy przedstawili wielkim psom maleńkie, nowo narodzone kocięta. 

psy
youtube. com, viral paws

Czy jest coś bardziej uroczego?

Wielkie psy zareagowały w najbardziej uroczy sposób, jaki można sobie tylko wymarzyć. Z nieskończoną cierpliwością pozwalały maluchom wspinać się po nich, pilnowały, by maleństwa nie zrobiły sobie krzywdy i wylizywały je, gdy ich rodzice byli zajęci. Widok ogromnego golden retrievera, przypatrującego się z czułością wpinającemu się do niego kotkowi, jest rozczulający.

Pies i kot w jednym domu

Wprowadzenie kociąt do domu, w którym już mieszka pies, jest, jak widać, raczej proste. Schody pojawiają się, kiedy chcemy wziąć psa, a mamy już kota. Lepiej wtedy wybrać łagodną rasę, taką, której nie używało się w polowaniach, by nie miał odruchu gonienia kota. 

Przygotowania należy rozpocząć już przed pojawianiem się psa w domu. Miseczki z kocim jedzeniem i jego kuwetę przestawić w miejsca, do których pies nie będzie miał dostępu. Zanim pojawi się pies, trzeba przynieść jego rzeczy, tak, żeby kot miał kilka dni na oswojenie się z jego zapachem. Pies powinien zacząć ignorować kota po pewnym czasie, dopóki tego nie zrobi, można trzymać do na smyczy. 

ZOBACZ NAGRANIE:

pies
youtube. com, viral paws

Psy wyglądały na zadowolone z zaistniałej sytuacji. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój kot śpi z Tobą w łóżku? Sprawdź, czy to dobry pomysł
  2. Pies i dziecko byli najlepszymi przyjaciółmi, dopóki maluch nie dostał zabawki. Pies postanowił zareagować
  3. Pies czy croissant? Niezwykłe zdjęcia, które zmylą nawet największego miłośnika słodkości
  4. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc
  5. Znalazła przy rzece roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

źródła: youtube.com, gardenpet.pl

Poprzedni artykułKatarzyna Skrzynecka coraz szczuplejsza ”Pani jest jak Ibisz. Im starsza tym młodsza!”
Następny artykułŻona Piotra Adamczyka miała rozbieraną sesję w amerykańskim Playboyu. Potem dostała angaż w hollywoodzkim filmie
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego