Psy to od zawsze najwierniejsi przyjaciele człowieka. Jednak z badań naukowców wynika, że też potrafią wyczuć „złych ludzi”. Dowody na inteligencję psów są niepodważalne.

Czy psy potrafią wyczuć kogoś kto ma złe intencje? Według najnowszych badań twój pupil może być mądrzejszy niż myślisz! Naukowcy na Uniwersytecie w Kioto udowodnili, że te zwierzaki mogą odczuć komu nie należy ufać.

Czy psy wyczuwają złych ludzi?

Okazuje się, że tak, psy potrafią wyczuć złych ludzi! Wszyscy właściciele psów wiedzą, że czasami ich zwierzaki mogą zacząć warczeć na obcą osobę na ulicy. Zazwyczaj wydaje nam się, że to zachowanie nie jest spowodowane żadną konkretną przyczyną. Teraz jednak naukowcy twierdzą, że twój zwierzak może wiedzieć więcej niż myślisz!

psy
fot. instagram.com

Grupa naukowców z Japonii, którą kierowała Akiko Takaoka dowiodła, że psy rozpoznają kłamców i im nie ufają. Doświadczenie polegało na pokazywaniu psom pojemnika, a pies, który podbiegł do niego odkrywał w środku jedzenie. Następnie kierowano je do takich samych, ale tym razem pustych pojemników. Kiedy za trzecim razem naukowcy znów wskazywali psom pojemnik, one odmawiały podejścia do niego. Raz oszukane nie słuchały się poleceń osób, którym nie ufają. Z 34 psów, które wzięły udział w eksperymencie, wszystkie zachowały się tak samo.

Naukowcy nie mają wątpliwości

Wyniki zszokowały naukowców, którzy nie spodziewali się, że psy tak szybko tracą zaufanie do ludzi, na których nie można polegać. Inne badania próbowały również wykazać, że psy potrafią żywić urazę do ludzi nieżyczliwych dla ich właścicieli. Naukowcy nie są zupełnie zgodni, co od tego, jak działa psia pamięć, więc trudno jest im to udowodnić.

Niemożliwe jest stwierdzenie czy dany pies rzeczywiście żywi urazę do kogokolwiek, nawet jeżeli zachowuję się jakby był obrażony. Inne badania jednak dowiodły, że psy obdarzone są wysoką inteligencją emocjonalną i potrafią na przykład odróżnić ludzkie twarze wyrażające złość lub szczęście.

Pewne jest jednak, że psy niezaprzeczalnie tracą zaufanie do „złych ludzi”, czyli tych, którzy je okłamują lub zwodzą. Trudno uwierzyć, że są aż tak mądre i mają tak świetne wyczucie do ludzi, ale dowody są niepodważalne. Naukowcy podejrzewają, że wynika to z tego jak psy ewoluowały będąc udamawiane przez ludzi. Aby dowieść swojej tezie, planują powtórzyć eksperyment tym razem na wilkach. Nasze pupile ewidentnie ślepo nie słuchają się rozkazów swoich właścicieli, a potrafią przestać komuś ufać. Wciąż nie wiadomo jednak czy dotyczy to też wilków, ich dzikich braci.

Następnym razem, kiedy zobaczycie, że wasz pupil komuś nie ufa nie zbywajcie tego zachowania tak szybko! Możliwe, że raz już spotkał tę osobę i wie, że nie jest godna zaufania.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rasy psów
Fot.pixabay.com

Psy potrafią wyczuwać złych ludzi.

pies
unsplash.com – Lucrezia Carnelos

Psy nie ufają ludziom, którzy już je kiedyś oszukali.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Hitowy produkt wraca do Lidla. 12 października sklepy przeżyją oblężenie
  2. Panna młoda miała powody, żeby być zła. Podczas ślubu teściowa przekroczyła wszystkie granice
  3. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  4. Dziennikarze znaleźli oprawcę znanej aktorki. To znana osobistość ze świata filmu
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc
  6. Znalazła przy rzece roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

 

Poprzedni artykułAdele ma nowego faceta! To znany raper, piosenkarka przedstawiła go swoim znajomym
Następny artykułMedia twierdzą, że uczestniczka „Tańca z Gwiazdami” była pijana podczas występu. Upadła dwa razy
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.