Psy prawie pogryzły się przez zamkniętą bramę. Szczekały na siebie, rzucały się sobie do gardeł. Kiedy brama zaczęła się otwierać, nastąpiło coś czego nikt się nie spodziewał. Historia miała zaskakujący finał. 

Nie wszystkie psy muszą się dogadać, tak samo, jak my nie musimy lubić każdego człowieka, jakiego spotykamy na ulicy, jednak ta sytuacja jest dość zabawna. Sprawdźcie sami!

Psy prawie zagryzły się przez bramę

Na nagraniu widzimy grupę psów, której jedna część znajduje się na terenie posesji, natomiast druga za bramą po drugiej stronie. Psy szczekają na siebie nawzajem, rzucały się sobie do gardeł, prawie się pogryzły.

Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy brama zaczęła się powoli otwierać. Zarówno jedna część psów, jak i druga, postanowiły… poddać się i oddalić się od bramy, tak aby każdy poszedł w swoją stronę. Dlaczego tak się stało? Dlaczego psy szczekają?

Dlaczego psy szczekają?

Niektóre rasy psów szczekają więcej niż inne. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze zwiększonej pobudliwości. Pies sfrustrowany również może dość głośno i często ujadać. Co jest powodem psiej frustracji? Weźmy pod lupę np. rasę Siberian Husky. Są to psiaki bardzo energiczne, które kochają ruch, dużo ruchu. Przebiegnięcie dla nich kilku kilometrów nie stanowi problemu.

Jeśli weźmiemy psa tej rasy i ograniczymy mu ruch do dwóch, trzech, krótkich spacerów dziennie, zacznie mu lekko odbijać. Będzie on miał za dużo energii, której nie potrafi w żaden sposób spożytkować i może właśnie uciec w szczekanie, ale także w wycie i demolowanie nam mieszkania bądź ogrodu.

Co zrobić, gdy pies za dużo szczeka?

Najważniejsze to nauczyć psa dwóch komend „daj głos” i „cisza”, dzięki temu będziemy w stanie zapanować nad jego napadami szczekania. Warto także sięgnąć nieco głębiej.

Na co szczeka pies? Czy szczeka na dzwonek? Na drzwi albo gdy usłyszy jakieś dźwięki za drzwiami? Może szczeka na ludzi, na gości, na inne psy czy zwierzęta? Najpierw musimy dojść do źródła problemu, aby następnie zastosować odpowiedni trening.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

psy
fot.screenFacebook

Psy prawie się pogryzły przez płot. 

psy
fot.screenFacebook

Gdy tylko brama zaczęła się otwierać, psy zaczęły uciekać. 

psy
fot.screenFacebook

Już po chwili przy bramie nie było ani jednego psa.

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka nie chciały wychodzić z domu, wstydziły się tego, jak wyglądają. Wszystko odmienił jeden dzień 
  2. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  3. Skulony pies leżał na środku ruchliwej autostrady. Nie mógł się ruszyć
  4. Mężczyzna mył szyby w wielkim wieżowcu. Kot od razu dołączył do zabawy
  5. Para znalazła bezdomnego kota. Gdy zobaczyli, co znajduje się na jego szyi, natychmiast zareagowali
  6. W upalny dzień zostawiła psa w samochodzie. Policjant kazał jej samej usiąść w rozgrzanym aucie
  7. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
Poprzedni artykułJak dobrać biustonosz do kształtu piersi? Co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na zakupy
Następny artykułMąż odkrył, że żona go zdradza. Postanowił ją upokorzyć w najgorszy możliwy sposób
Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.