Psy i koty zazwyczaj nie dogadują się najlepiej, a przynajmniej taki jest stereotyp. W rzeczywistości bywa inaczej. Okazuje się, że czasami mogą być najlepszymi przyjaciółmi! Co więcej, widywaliśmy już przypadki, w których jeden gatunek pomagał drugiemu w wychowywaniu młodych. Jak jednak te Golden retrievery i husky zareagują na nowo narodzone kocięta?

Pies i kot w jednym domu to coraz częściej spotykane zjawisko. Okazuje się, że jeśli tylko odpowiednio o to zadbamy, te zwierzaki mogą żyć na dobrej stopie. Dużo łatwiej niż wprowadzić nowego psa do domu z dorosłym kotem będzie przedstawić mieszkającemu już z nami psu kocięta. Taka właśnie sytuacja została uwieczniona na nagraniu. Spodziewalibyście się, że psy tak zareagują?

Psy otoczyły kocięta

W tym domu zawsze było pełno zwierząt — dwa Golden retrievery, husky i dwa koty. Te ostatnie właśnie zostały rodzicami. Właściciele dbali o to, żeby oba gatunki zawsze miały dobry kontakt, toteż bez obawy przedstawili wielkim psom maleńkie, nowo narodzone kocięta. 

Wielkie psy zareagowały w najbardziej uroczy sposób, jaki można sobie tylko wymarzyć. Z nieskończoną cierpliwością pozwalały maluchom wspinać się po nich, pilnowały, by maleństwa nie zrobiły sobie krzywdy i wylizywały je, gdy ich rodzice byli zajęci. Widok ogromnego Golden retrievera, przypatrującego się z czułością wpinającemu się do niego kotkowi, jest rozczulający.

Koty i psy pod jednym dachem

Wprowadzenie kociąt do domu, w którym już mieszka pies, jest, jak widać, raczej proste. Schody pojawiają się, kiedy chcemy wziąć psa, a mamy już kota. Lepiej wtedy wybrać łagodną rasę, taką, której nie używało się w polowaniach, by nie miał odruchu gonienia kota. 

Przygotowania należy rozpocząć już przed pojawianiem się psa w domu. Miseczki z kocim jedzeniem i jego kuwetę przestawić w miejsca, do których pies nie będzie miał dostępu. Zanim pojawi się pies, trzeba przynieść jego rzeczy, tak, żeby kot miał kilka dni na oswojenie się z jego zapachem. Pies powinien zacząć ignorować kota po pewnym czasie, dopóki tego nie zrobi, można trzymać do na smyczy. 

ZOBACZ ZDJĘCIE I FILM:

psy
youtube. com, viral paws

Czy jest coś bardziej uroczego?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny pies jest zakochany w adoptowanym kotku. Nie opuszcza malucha na krok
  2. Myślał, że ktoś podrzucił mu na trawnik karton pełen szczeniaków. Prawda okazała się inna
  3. Mops myślał, że nikt na niego nie patrzy. Wszystko nagrała ukryta kamera

źródła: youtube.com, gardenpet.pl

Poprzedni artykułRadosław Majdan zdradził szczegóły porodu żony. Większość par nie ujawnia tak wiele
Następny artykułKampania, która ujawnia całą prawdę o gwałcie. Kim najczęściej są oprawcy?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.