Psy oprócz niekończących sie psot i zabaw uwielbiają oddawać się poobiednim drzemkom, którym towarzyszy urocze chrapanie. Wielu właścicieli czworonogów głowi się w tym czasie, co właściwie śni się im pupilom. Pogoń za złoczyńcami, ratowanie świata, a może rajskie wakacje? Nic z tych rzeczy. Naukowcom udało się odkryć zagadkę psich marzeń sennych. 

Pies od dawien dawna uznawany jest na najlepszego przyjaciela człowieka. Każdy, kto choć raz w życiu miał okazję mieszkać z futrzakiem pod jednym dachem, idealnie wie, że ponad wszystko cenią sobie sen i wypoczynek. Dzięki temu w mgnieniu oka nabierają siły na kolejne wyzwania i wygłupy w towarzystwie ukochanych domowników. 

Psy uwielbiają spać

To właśnie drzemki stanowią znaczną część ich codzienności. Niebywale ważne jest, aby mogły czerpać z nich, jak najwięcej przyjemności. Długie godziny spędzone na kanapie z ukochanym właścicielem nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Zastanawiałaś się kiedyś, co śni się twojemu psiakowi? To zupełnie zrozumiałe. Odpowiedzi na to pytanie poszukuje większość właścicieli czworonożnych przyjaciół. Aby wyjść naprzeciw naszym codziennym rozterkom naukowcy z Uniwersytetu Harvarda, postanowili nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Odpowiedź, którą udało im się uzyskać, wywołała poruszenie. Czegoś podobnego nigdy nie moglibyśmy się spodziewać.

Czy psy śnią?

Okazuje się, że tak. Co ciekawe, głównym obiektem zainteresowania ich marzeń sennych są… ich właściciele.

-Ludzie najczęściej śnią o tym, co martwi ich w ciągu dnia, ale jest to często niejasne i nielogiczne. Nie ma powodu, by sądzić, że u zwierząt jest inaczej. Mając na uwadze, że psy mogą być bardzo połączone ze swoimi właścicielami– wyjaśnił doktor Deirdre Barrett.

Bardzo prawdopodobne jest, że w trakcie snu widzą ich twarz, a nawet odczuwają zapach, który wywołuje u nich uśmiech. W marzeniach sennych pojawiają się też ich przyzwyczajenia, które zwykle denerwują domowników.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Psy
pixabay.com @Olga1205

Psy to prawdziwe śpiochy. 

Psy
pixabay.com @pexels

Drzemki mogłyby dla nich trwać w nieskończoność. 

Psy
unsplash.com @joshhild

Psy śnią o swoich właścicielach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
  2. Ojciec zamachnął się nad kołyską z dzieckiem. Kot zareagował błyskawicznie
  3. Suczka przedwcześnie urodziła szczeniaki, musiano wsadzić je do inkubatora. Jej zachowanie jest wręcz niemożliwe
  4. Kotka błąkała się 5 miesięcy po pustkowiu w poszukiwaniu drogi do domu. Cudem przeżyła
  5. Nie mogła znaleźć swojego kociaka. Nagle usłyszała miauczenie z pralki i zamarła, wszystko zrozumiała
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.