Psy które wyglądają jak misie! Kojarzycie słodkie mordki, wtulone w pluszową teksturę? Nie, to nie twoja ulubiona, nieco zapomniana zabawka, rzucona w kąt. To najnowsze rasy piesków, które wyglądają tak uroczo, że zapomnisz o ich realnym zachowaniu! 

Psy, które wyglądają jak misie! Niedawno miałyśmy do czynienia z modą na pomniejszanie ulubionych czworonogów. Dzisiaj oprócz miniaturyzacji, dodatkowo uwypuklamy ich sierść, która w ostateczności ma przypominać ciepłą pierzynkę. Kto by się nie chciał przytulić do takiej chmurki? 

Psy które wyglądają jak misie 

Psy, które wyglądają jak misie nie mogą być traktowane jak pluszowa zabawka. To podstawowa zasada każdego czworonożnego ulubieńca i trzeba podkreślać ten fakt za każdym razem. Wiele osób bowiem utożsamia fanaberię posiadania psa w kształcie misia z pluszakiem, którego rzuca się w kąt po nieudanej zabawie czy wtedy, kiedy nie mamy ochoty się opiekować ulubieńcem.  

Dlatego od początku uczulamy, że tworząc ze zwierzątka wizualną kukiełkę, miejmy na uwadze jego zachowanie, emocje czy potrzeby – jak najbardziej realne. 

Jak uzyskać efekt pluszowego pupila? Oczywiście najważniejszą kwestią będzie odpowiednie posługiwanie się nożyczkami i szczotką. Jednak pamiętaj, że nie każdy kundel Reksio czy Fafik mogą uchodzić za psy które wyglądają jak misie i zwierzę dobre do metamorfozy.  

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dlatego, jeżeli chciałabyś spędzać długie zimowe wieczory w asyście puszystego czworonoga i zależy ci na aspekcie pluszowego wyglądu, koniecznie zobacz nasze propozycje ras! 

Psy wyglądające jak misie 

Często googlujecie takie frazy jak pies wyglądający jak miś jaka to rasa? Nasze podpowiedzi skumulowane w kilku akapitach pozwolą ci na uzupełnienie niezbędnej wiedzy na temat tych ciekawych zwierzątek. Oto rasy, które mogą pomóc ci oszacować potencjalnego pupila w kategorii: uosobienie, ruchliwość, kontakt z człowiekiem i oczywiście, puszystość! Poszczególne z nich to:

  1. Nowofundland
  2. Alaskan Malamute
  3. Chow chow
  4. Pudel
  5. Pomeranian
  6. Goldendoodle  

To nasza lista subiektywnych ulubieńców, którzy idealnie wpisują się w najnowszy krzyk mody, oscylującego wokół kwestii psy wyglądające jak misie rasa. Jak już wyżej wspomniałyśmy, możesz oczywiście spróbować wyczarować ze swojego nierasowego psiaka żywą przytulankę.    

Pamiętaj, pies określany mianem pluszowego misia musi być regularnie czesany! Bardzo ważne zatem w jego przypadku są wizyty u różnego rodzaju specjalistów. Kompleksowa obsługa od fryzjera, po weterynarza to rzeczy, na które musisz wygospodarować budżet.  

Dlatego rasowe psy nie mogą i nie powinny być dla każdego. Na koszty utrzymania czworonożnego przyjaciela uczulamy od początku, bo wiemy, że futrzany prezent nie zawsze i nie wszędzie się sprawdza.

Psy wyglądające jak misie

Nowofundland to rasa wywodząca się z Kanady. Silna i umięśniona sylwetka tego zwierzaka idealnie nadawała się na górskie eskapady, połowów czy wykorzystywany przy przewozie towarów.  

Dzisiaj jego wykorzystanie jest nieco inne- biorąc pod uwagę jego cięższe walory, idealnie współgra z wieczornym przytulaniem, o które ci przecież chodzi!  

Na poważnie zastanawiasz się nad pluszowym towarzystwem? Alaskan Malamute może być idealnym wyborem dla ciebie! Czym się charakteryzuje? Jest to szpic, który wywodzi się z ras pierwotnych, o czym świadczy jego niezłomny charakter i towarzyskość.  

Podobnie jak poprzednik, może się pochwalić pomocą w przewozie towarów i nawet fakt ten ma swoją własną nazwę: psy pociągowe często określa się mianem sled dog.  

Chow chow zdecydowanie zalicza się do kategorii pieski które wyglądają jak misie! Z wyglądu przypomina nieco udomowionego lwa – dostojnika, który może poszczycić się niesamowicie wielkim futrem wokół głowy.  

O ile w kontekście wizualnym zalicza się do wojowników, o tyle charakter i uosobienie tego domatora jest niezwykle przyjazne i lojalne. Jest to idealny towarzysz kanapowy, tym bardziej skłonny do pieszczot!   

Jakie są inne rasy psów, wyglądające jak misie? 

Pudel to bystre, ciekawe świata i nieagresywne stworzenie. Twoja obecność będzie dla niego niemalże błogosławieństwem – to najlepiej świadczy o jego przywiązaniu do właściciela! Rutyną będą spacery w deszczu, śniegu, błocie i mgle, na pewno nie możesz nastawić się na słodkie lenistwo, mając przy sobie tego pluszowego jegomościa.

Zalecany dla osób, które rzeczywiście mają na uwadze zdrowy ruch i zabawę. Uważamy, że może się świetnie sparować z twoim dynamicznym dzieckiem!  

Szpic miniaturowy, czy inaczej znany też jako Pomeranian, to chyba najlepsze zobrazowanie tezy o pluszowych pieskach. Jeżeli do wyboru miałaby być jedna rasa, która oddaje charakter określenia psy które wyglądają jak misie, to właśnie skłaniałybyśmy się ku tej. Żadna z wymienionych ras tak bardzo nie przypomina ulubionej zabawki, jak właśnie mały szpic.

Czasami rzeczywiście łatwo pomylić go z zabawką – drobna postura, gęste, krótko przycięte włoski i zadarty nosek to znaki szczególne naszego misiowatego pupila. Jego duże i ciemne oczka przypominają twoje ukochane maskotki czy przytulanki, z którymi nie mogłaś się rozstać będąc w wieku dziecięcym. Teraz czas sobie sprawić ożywioną wersję tych misiaków!

O Goldendoodle zwykło się mówić, że jest to hybryda idealna. Co się składa na taki układ? Rasa ta jest niesamowita właściwie pod każdym względem – od charakteru zaczynając, natomiast na samym obliczu kończąc.  

Wyhodowane zostały w latach 90. XX wieku jako prototyp super psa, a motyw czworonoga, mogącego pracować przy różnych zawodach na tyle zadowolił szkoleniowców, że hodowla została przeniesiona na obie Ameryki oraz tereny Australii.

Podsumowanie  

Jak widać, jest w czym wybierać. Mnóstwo ras, które do tej pory istniały w naszej świadomości jako towarzysze dalekich wypraw w śniegu, biorące udział w przewozach towaru czy spełniające funkcję przewodników podczas polowań i łowów. 

Okazuje się, że ci sami czworonożni bohaterowie są w stanie spełnić nasze zachcianki o pluszowych stworach do przytulania!

Nie zapominajmy jednak o codziennych zobowiązaniach, względem posiadanego pupila. To, że wygląda jak zabawka, nie oznacza, że traktujemy go w dosłownym znaczeniu tego słowa! Tak jak o każdego pluszowego pupila, trzeba dbać o ulubieńca. Dostarczać mu pożywienia, poić go wodą, wychodzić z nim na spacery i oczywiście, partnerować mu w życiu codziennym.

Reasumując, psy, które wyglądają jak misie wcale nie różnią się charakterem od zwykłych kundelków, jakich pełno w lokalnych schroniskach. Zbliżają się Święta i z tej okazji chciałybyśmy wam polecić przejście się do placówek, które mają na uwadze dobro bezdomnych zwierząt.  

Może to właśnie tam czeka na ciebie rzucona w kąt żywa zabawka, mogąca spełnić twój sen z dzieciństwa!

Psy które wyglądają jak misie – ZOBACZ ZDJĘCIA: 

psy które wyglądają jak misie
piesboo.pl 

Czy wiesz, że istnieją psy które wyglądają jak misie? Pomeranian to nasz pluszowy ulubieniec! 

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.