Psy z długimi uszami, to jedna z najsłodszych fraz kluczowych, jakie kiedykolwiek pojawiły się w naszej redakcji! Wyobrażacie sobie te słodkie stworzenia z wyjątkowym wyglądem? Do tej pory nasze skojarzenie oscylowały wokół dwóch ras, tymczasem same zaraz zobaczycie, że jest ich niemożliwie dużo!  

Psy z długimi uszami są postrzegane jako cudowne stworzenia, które mogą usłyszeć więcej. Myślisz, że to prawda? Oprócz tego, że mogą poszczycić się łapaniem większych ilości dźwięków, są to niezwykle piękne czworonogi mogące chodzić na wystawy dla najpiękniejszych zwierząt i tam zdobywać najwyższe tytuły. 

Psy z długimi uszami jaka to rasa? 

Zaliczasz się do grona osób, które wpisują w wyszukiwarkę internetową takie hasła jak: pies z długimi uszami rasa czy jak nazywa się rasa psa z długimi uszami? Nie jesteś jedyna! Jeżeli jednak nie otrzymujesz oczekiwanych wypowiedzi, to z racji na źle skonstruowaną merytorykę frazy.  

Psy z długimi uszami to bowiem nie jedna rasa, a tytuł łączący i wyróżniających grupę czworonogów ze szczególnym elementem budowy ciała. Co musimy o nich wiedzieć?  

Większość zwierząt domowych to wierni towarzysze i przyjaciele na całe życie, niezależnie od poszczególnej budowy ciała. Musimy jednak przyznać, że przeglądając zdjęcia internetowe, na których mamy do czynienia z wizualizacją frazy jak się nazywają psy z długimi uszami, mamy łzy w oczach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 Nie można odmówić uroku osobistego tym ciekawym i charakterystycznym stworzeniom, które czekają na czuły dotyk człowieka. 

Pies myśliwski z długimi uszami  

Jeżeli jednak doprecyzujemy nasza wypowiedz i wpiszemy wyżej wymienione wyrażenie, otrzymamy o wiele więcej informacji niż do tej pory. Przede wszystkim warto zacząć od informacji, że to właśnie rasa psów myśliwskich może poszczycić się największymi uszami ze wszystkich innych kategorii.  

Wbrew pozorom psy te odznaczają się bardzo łagodnym uosobieniem, co wpływa na ich wybór w kontekście rodzin z dziećmi.

Jakie są zatem poszczególne uwarunkowanie długich i nisko osadzonych uszu? Przede wszystkim cele praktyczno- funkcjonalny, ponieważ jako psy towarzyszące ludziom podczas polowań miały do czynienia w dużej mierze z wyszukiwaniem śladów przy gruncie. 

Oprócz nosa, do tej czynności były potrzebne właśnie uszy, które swoją długością wręcz zamiatały zapach zwierzyny łownej do nozdrza.

Oczywiście sam fakt posiadania przez psa takiej charakterystycznej budowy ciała nie czyni z niego myśliwca, aczkolwiek w większości wypadków możemy właśnie mówić o tej rasie.

Rudy pies z długimi uszami 

Co ciekawe, można dostrzec wspólny mianownik względem koloru sierści psów z długimi uszami. Bardzo duża część tych psów może pochwalić się ciepłym odcieniem i barwą spłowiałego ognia na swoich łapakach, pyszczkach, korpusie czy główce.   

Lista psów z długimi uszami

Możemy podzielić psy z długimi uszami na te o mniejszych gabarytach, jak i te większe, przydatne podczas większych polowań. Pierwsza grupa to pies z długimi uszami niski, które, jak się pewnie domyślasz, nakreślą nam rasy drobnych czworonogów:   

  • jamniki: Choć gabarytowo mozna, by je określić jako zwierzęta kanapowe, psy te mają wbrew pozorom bardzo wiele do zaoferowania. Ich domeną jest szybka pogoń za przeciwnikiem, co jest związane z ich wytrwałością i zwinnością.  

      Z drugiej strony świetnie sprawdzają się w roli stróży, gdy trzeba wykazać się niezwykłą cierpliwością. Jak wygląda taki pies? Charakterystyczny długi korpus i równie długie uszy powodują, że jest często przyrównywany do hot- doga lub innej podłużnej potrawy.  

Inne rasy

  • Cocker spaniel: Kojarzysz zdjęcia z czworonogiem o obłędnym biszkoptowym kolorze, ze śliczną puszystą fryzurą okalającą pyszczek? Tak, dobrze zgadłaś. To jedna z najpiękniejszych ras, jakie miałyśmy przyjemność poznać. Pod słodkim wyglądem pieska kryją się jednak niezwykle inteligentne stworzenie, mogące towarzyszyć człowiekowi podczas wielkich wypraw czy polowań. Chociaż znane są z gonitwy za kuropatwą i bażantem, obecnie pełnią funkcję dekoracyjną na wystawach i konkursach.

    

  • seter szkocki: miękka sierść tego zwierzęcia doskonale koresponduje z pasją łowiecką, która jest poparta licznymi wyjazdami na polowania wraz z właścicielami. Jest nieco większy niż jego poprzednicy, ale wcale nie oznacza to, że nie może się poszczycić pogodnym charakterem.

 

  • wyżeł niemiecki krótkowłosy: który piesek nie lubi bezczynności, jest. zawziętym myśliwym, a jednocześnie bardzo chętnie podporządkuje się właścicielowi, tym samym dając do zrozumienia o swoim oddaniu i towarzyskości? To oczywiście wyżeł, który jest jedyny w swoim rodzaju. Jak widzisz, nie tylko charakteryzuje go ciekawa prezencja, ale również kilka sprzeczności w zachowaniu. Co by nie mówić o tym słodziaku, warto odznaczyć na łamach tego tekstu o jego wytrwałości i wytrzymałości!  

To co, czujesz się już przekonana do tematu psy z długimi uszami?

Pies z długimi uszami jak sie nazywa   

Twoje dziecko bardzo często cię prosi o konkretnej nazwy takiego zwierzaka, który cechuje się długimi uszami? Wychodzimy z podpowiedzią na temat psy z długimi uszami!

Artykuł nie byłby kompletny bez wymienienia konkretnych nazw ślicznych czworonogów, które wyglądem stanowią połączenie rzeczywistości z dziecięcym wyobrażeniu o żywym pluszowym misiu. Dlatego koniecznie musimy cię zapoznać z Bassetem artezysjko- normandzkim, który jest idealnym uosobieniem powyższego opisu.

Krótki rysopis: ceniony członek całej rodziny, który będzie umiał się dogadać z każdym członkiem rodziny: od statecznego dziadka, po rozbrykanego młodzieńca. W swoim zwyczaju miał polowania, ale dzięki różnym wpływom musiał przestawić się na rozrywkę i zabawę.

Chociaż jest bardzo sympatyczny, jego wyraz pyszczka wskazuje raczej na smutnego klauna, któremu pękł balon. Jest na tyle nośny wizualnie, że jeżeli twoja latorośl podejmie dyskusję na temat, jaka to rasa psa z długimi uszami, to wystarczy, że razem wpiszecie w wyszukiwarkę Basset- artezyjsko- normandzki. Pies gończy jest niesamowitym przykładem kumpla i zwierzaka w jednym!

Pies z długimi uszami krzyżówka  

Tak jak w wielu różnych przypadkach, tak psy myśliwskie przez lata były poddawane procesom łączenia z innymi klasami psów, by móc spotęgować określony efekt, który następnie przekładał się na wykorzystanie czworonogów w różnych sferach życia.  

Dawniej zwykle mieszano bezpańskie psy, zwane potocznie kundelkami, które po modyfikacji i spotkania z inną rasą, stawały się na przykładem psami idealnych. W czasach industrializacji oznaczało to ciągnięcia ciężkich ładunków czy innych towarów.

Jeżeli chodzi o rasę myśliwską, to znane są sprawy mieszania terierów myśliwskich razem z brytyjskimi kundlami, które dawały odpowiednie podstawy ku temu, by zabierać potem czworonogi na różnego rodzaju polowania. Krzyżówki i różnego rodzaju miksy były również potrzebne, by stworzyć idealny.. charakter psa! 

Podsumowanie 

Jeżeli rozmawiałaś ze swoją rodziną na temat psy z długimi uszami rasy, ponieważ chcecie się zdecydować na takie stworzenie, to mamy nadzieję, że nasze porady zostaną w większy czy mniejszy sposób wykorzystane. Teraz już wiesz, jakie rasy czworonogów mieszczą się w zakresie pojęcia psy z długimi uszami i jak dobierać je do siebie pod względem charakteru.

Oprócz długich uszu, do wyboru jest całkiem sporo innych elementów budowy psa, uwzględniając przy tym kolor sierści i wielkość oczu. Cecha wspólna łącząca wszystkie psiaki to niewątpliwie dwa fakty. Pierwszy z nich to niebywały wygląd, który dostarczy wiele radości właścicielom stworzenia.

 Druga kwestia odnosi się do charakteru zwierząt- są one niezwykle ciekawe świata, bardzo towarzyskie i z pewnością docenisz je z tego względu, nie tylko długie uszy!

Psy z długimi uszami- ZOBACZ ZDJĘCIA:

Psy z długimi uszami
rose.cockerspaniel/ Instagram

Psy z długimi uszami to nasz nowy ulubiony temat w redkacji! 

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.